Hikayelerle Dini Değerler Set - (10 Kitap) - Timaş Yayınları

hikayelerle-dini-degerler-set---10-kitap-9786050820003.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Hikayelerle Dini Değerler Set - (10 Kitap)

Çocuklar Allah'ın sevdiği davranışları bu kitaplarla öğrenecekler!
Marka: Gülce Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Hikayelerle Dini Değerler
Sayfa / Ebat: 32s. / 11,5x16,5
İlk ve Son Baskı: Temmuz’15 / Şubat’19
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-082-000-3
Barkod: 9786050820003
250.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Çocuklar bu mini mini hikâyeleri keyifle dinlerken söz varlıklarını ve hayal güçlerini geliştirecek, Allah’ın sevdiği güzel davranışları öğrenme yolunda ilk adımlarını atacaklar. Çocukların keyifle dinleyecekleri bu kitaplarda; Allah inancı, dua, iyilik, nimet, şükür, ziyaret adabı, sadaka, sabır, selam gibi pek çok değer, pekiştirici etkinliklerle işlendi. Çocuklar bu hikâyeleri bir çırpıda bitirecek, dinlemeye doyamayacaklar!..
Editörün görüşü
Masal, çocuklara sorunlarla baş etme yollarını öğreten, onları duygusal yönden güçlendiren, evrensel değerleri benimseten, eleştirel düşünme yeteneği kazandıran bir tür. Hikâyelerle Dinî Değerler içerisindeki masallar, çocuklara dinî değerleri benimsetiyor, onlara problemleri ve onları çözme yollarını anlatıyor. Eğlenceli, renkli çizimleriyle çocukların ilgisini çeken Hikâyelerle Dinî Değerler, onları eğlendirirken aynı zamanda evrensel değerleri de benimsetiyor. Çocuklar bu hikâyeleri keyifle dinlerken söz varlıklarını ve hayal güçlerini geliştirecekler. Çocuklar keyifle dinleyecekleri bu kitaplarda; arkadaşlık, komşuluk, hayvan sevgisi, sevgi, aile gibi değerleri de fark edecekler.
En önemli cümle
Kuyu, kızgın bir şekilde konuşmaya başlamış, - Arkadaşlar, hiç kuyuya para atıp dilek dilenir mi? Eğer bir şey istiyorsanız Allah'tan isteyeceksiniz. Yani dua edeceksiniz, demiş.
Bu kitap neden önemli
Eğlenceli hikâyeleri ve rengârenk çizimleriyle Hikâyelerle Dinî Değerler, çocuklara hayatları boyunca kazanmaları gereken değerleri akıcı bir üslupla anlatıyor. Hayal gücünü, okuma becerisini ve alışkanlığını geliştiren Hikâyelerle Dinî Değerler, yaş grubuna uygun çizimleriyle çocukların kalbini kazanıyor. İçerisinde yer alan Allah inancı, dua, sabır, ziyaret adabı, sadaka, sabır, selam, iyilik, nimet, şükür gibi değerleri kazandırırken aynı zamanda eğlendiriyor. Onlara okuma alışkanlığı kazandırıyor. Hikâyelerle Dinî Değerler'le çocuklar, Allah'ın sevdiği güzel davranışları öğrenme yolunda ilk adımlarını atacaklar.
Anahtar kelime
Dua, Sabır, Sadaka, Selam, İyilik, Nimet, Şükür, Sevgi, Aile, Arkadaşlık, Hayvan Sevgisi, Dostluk

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
hic-gorundugu-gibi-degil-tablet-9786256360808.jpg

Hiç Göründüğü Gibi Değil / Tablet

Gaffar Gazi Koç
Gülce Çocuk
75.00 TL