Meraklı Kutu - Peygamberimi Tanıyorum - Timaş Yayınları

merakli-kutu---peygamberimi-taniyorum-9786256360044.jpg

Meraklı Kutu - Peygamberimi Tanıyorum

Hz. Muhammed’i (sav) Tanıtmak İçin Sıra Dışı Bir Yöntem: Meraklı Kutu
Marka: Gülce Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Çocuk ve Din
Sayfa / Ebat: 36s. / 22x22
İlk ve Son Baskı: Şubat’23 / Mart’24
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-625-6360-04-4
Barkod: 9786256360044
Üst Başlık: Peygamberimi Tanıyorum
90.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Deha Öğretmen’i bekleyen çocuklar çok heyecanlı. Çünkü öğretmenleri onlara dünyanın hatta kâinatın en kıymetli, en güzel kalpli insanı tanıtacak. Hem de Meraklı Kutu’dan çıkan ipuçlarıyla!

Öğretmen, kutudan farklı nesneler çıkardıkça çocukların heyecanı daha da artıyor, her bir obje Hz. Muhammed’in (sav) bir özelliğine işaret ediyor. Bakalım çocuklar Meraklı Kutu’nun tanıttığı kişinin kim olduğunu bilebilecek mi?

Editörün görüşü
Okul öncesi çocuklara Hz. Muhammed’i (sav) tanıtmak için hazırlanan bu eser, Efendimizin özelliklerini çocuklara sıra dışı bir yöntemle sunuyor. Tarihsel bir siyer anlatımından ziyade, yaş kitlesinin anlayabileceği seviyede Peygamberimizi kalplerde yeşertecek onun örnek kişiliğine dikkat çekiliyor. Merak duygusunu zirvede tutan kitap, Efendimizin özellikleri hakkında bilgi verip çocukların ona sevgi duymasını sağlamakla kalmayıp salavat getirmek gibi pratikleri de kazandırıyor. Kitabın sonunda yer alan çizim sayfası ve uygulamalı etkinlik bölümü de okul öncesi çocukların el becerisini geliştirip onları harekete geçirerek edindikleri bilgileri pekiştirmelerini sağlıyor.
Bu kitap neden önemli
- Peygamberimizin örnek kişiliğini tanıtan bir eser. - Çocuklara sadaka, güzel ahlak, sünnet gibi kavramları öğreten bir öykü. - Başarılı çizimleri, heyecan uyandırıcı anlatımıyla çocukların dikkatlerini üzerinde tutan bir kitap. - Örnek davranışlar sergileme, hayvan sevgisi, doğa sevgisi, sürdürülebilirlik gibi pek çok konuyu içinde barındıran bir hikâye. - Kapsayıcı eğitim prensiplerini destekleyen ve çocukların fikir oluşturma, tahminde bulunma gibi zihinsel melekelerini harekete geçiren bir kitap.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
hic-gorundugu-gibi-degil-tablet-9786256360808.jpg

Hiç Göründüğü Gibi Değil / Tablet

Gülce Çocuk
75.00 TL