Noonan - Timaş Yayınları

noonan-9786256581173.jpg
Adem Güneş’in İlk Çocuk Kitabı Noonan; Farklılıkların ve Dış Görünüşün, Yeteneklere ve İdeallere Engel Olamayacağını Sıcacık ve Kahkaha Dolu Bir Macera Eşliğinde Anlatıyor.
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Psikoloji - Çocuk
Sayfa / Ebat: 64s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Ocak’24 / Mart’24
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
ISBN: 978-625-6581-17-3
Barkod: 9786256581173
Üst Başlık: Her İsmin Bir Hikayesi Var
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Noonan, bebekken bir düğme gibi sevimliydi. Onu görenler yanaklarını sıkmaktan, tatlı tatlı iç geçirmekten kendilerini alamazdı.
Sonra bir şeyler oldu… Noonan, bir hastalığı olduğunu, büyüdükçe görünüşünün değişeceğini, diğer çocuklardan farklı görüneceğini öğrendi.
Peki, bu önemli bir şey miydi?
Çocuklar dış görünüşe çok da takılmazlardı, değil mi? Oyuncaklar, ayakkabılar, bazen tişörtlerindeki resimler onlar için daha önemlidir. Noonan ve arkadaşları için de durum böyle mi? Noonan’ın farklı olması arkadaşlıklarını etkiler mi?
 
Zorluklarla karşılaştığında, pes etmek yerine çabalayan Noonan’ı hatırla. O; farklılıkları bir yana, hayatını doya doya yaşayan küçük bir çocuk. Onun eğlence ve macera dolu öyküsünde kendinden parçalar bulacaksın.
Çünkü hiçbirimiz sandığımız kadar farklı değiliz.
En önemli cümle
"Çünkü hiçbirimiz sandığımız kadar farklı değiliz."
Bu kitap neden önemli
Farklı olanı kabullenmek üzerine incelikli bir hikâye. Kendi olmanın önemini ve kendi yapabileceklerini, potansiyellerini küçük çocuklara hatırlatan, farklılıklara duyarlı olmayı öğütleyen eğlenceli bir kitap. Çocuklara yönelik ayrımcılık, çocukların kendi potansiyellerinin görülmesi konularında kullanılabilecek eğlenceli bir felsefi metin niteliğinde. Farklılık, dışlanma, ayrımcılık gibi konuları çocuklarla konuşmaya olanak veriyor. Çocuklarımıza zorluklarla karşılaştıklarında pes etmek yerine çabalamalarının, kendilerini keşfetmelerinin ve sevdikleri şeyleri yapmalarının önemini vurguluyor. Engellilik ve engellilere yönelik ayrımcılık konusunu konuşmayı ve bu durumun utanılacak ya da gizlenilecek bir durum olmadığını aktararak çocuklara özgüven ve öz-şefkat aşılayacak.
Anahtar kelime
7 yaş, 8 yaş, 9 yaş, Farklılıklara Saygı Duyma, Farklılıklar, Arkadaşlık, Empati, Hayal Gücü

Diğer kitaplara göz atın