Peygamber Hikayeleri Set (10 Kitap) - Timaş Yayınları

peygamber-hikayeleri-set-10-kitap-9786050844146.jpg

Peygamber Hikayeleri Set (10 Kitap)

Peygamberleri Tanıdıkça Onlara Sevgimiz Artıyor!
Marka: Gülce Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Peygamber Hikayeleri
Sayfa / Ebat: 480s. / 15x21
İlk Baskı: Ocak’23
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4414-6
Barkod: 9786050844146
600.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Allah, en küçük zerreden en büyük yıldıza kadar her şeyi bir amaçla yaratandır.

Melekleri, yarattı ve onlara görevler verdi.

Kuşları, kelebekleri, balıkları; çiçekleri, ağaçları yarattı ve onlara da görevler verdi.

Bütün bu canlılar gibi biz insanları da yarattı ve bize de çok önemli görevler verdi. İşte biz insanların görevlerini ve mutlu bir hayat yaşamamızın kurallarını bizlere anlatan “Peygamberler” gönderdi.

Peygamberlerin birbirinden ilginç ve bir o kadar etkileyici hayat hikâyeleri, tüm ışıltısıyla sizleri bekliyor. Haydi o zaman “Peygamberlerin” bizlere neler getirdiklerine öğrenmeye…

Editörün görüşü
Peygamber Hikâyeleri Setinde on kitap var. Bu on kitapta şu peygamberlerin hayatları anlatılmakta: 1. Hazreti Adem (a. s.) 2. Hazreti Nuh (a. s.) 3. Hazreti İbrahim (a. s.) 4. Hazreti Yusuf (a. s.) 5. Hazreti Eyüp (a. s.) 6. Hazreti Musa (a. s.) 7. Hazreti Süleyman (a. s.) 8. Hazreti Yunus (a. s.) 9. Hazreti İsa (a. s.) 10. Hazreti Muhammed (s. a. v.) Kurandaki ismi geçen 25 peygamberden 10 tanesi, dünyaya gönderiliş sırasıyla verilmiştir. Bu kitapların 8 yaş üzeri çocuklara öğrettiği değerleri, kelimeleri ve anafikirleri daha iyi öğretebilmek için kitapta etkinlik ve bulmacalar da kitabı farklı bir hale getirmiştir.
En önemli cümle
Peygamberler, insanlara Cennet'e giden yolu göstermek için gönderilmiştir.
Bu kitap neden önemli
Bu Kitap Neden Önemli? * Çocuklara Peygamberleri tanıttığı için * Çocukların Allah’ı, melekleri, kitaplarını yaş grubuna uygun bir dille anlattığı için, * İslam'ın güzel dünyasını ilk peygamberden başlayarak devam eden zincirle tanıttığı için * Anlatımı ile dini birçok konuyu çocukların anlayacağı bir dille açıkladığı için * Peygamberlerin hayatlarını anlattığı gibi onların hayatlarıyla "ERDEMLERİ" anlattığı için * Sadece anlatmakla yetinmeyip "etkinliklerle" okurların da kitabın içine dahil edildiği için ÖNEMLİDİR.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
hic-gorundugu-gibi-degil-tablet-9786256360808.jpg

Hiç Göründüğü Gibi Değil / Tablet

Gaffar Gazi Koç
Gülce Çocuk
75.00 TL