Taze Portakal Suyu - Timaş Yayınları

taze-portakal-suyu-9786050843675.jpg

Taze Portakal Suyu

"Peygamberimizin Güzel Davranışlarını Öğrendikçe Mutluluğumuz Artacak"
Marka: Gülce Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 36s. / 26x26
İlk ve Son Baskı: Aralık’21 / Aralık’21
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4367-5
Barkod: 9786050843675
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Bir gün başlıyor Ahmet’in evinde, tıpkı bizim evimizde başladığı gibi. Günün sürprizleri, heyecanları, kolaylık ve zorlukları onu bekliyor. O, sadece bir bardak portakal suyuyla çıkmayacak karşımıza. Çok sevdiği Peygamberimizin (s. a. v.) örnek davranışlarını da bizlere aktaracak.

O'nun gibi gülümsemeyi,
O'nun gibi çalışmayı,
O'nun gibi komşularını düşünmeyi,
Onun gibi yardımsever olmayı, canlılara saygı duymayı, iyiliksever olmayı, sevgi dolu olmayı, azimli olmayı ...
O'nun güzel davranışlarını öğrenip hayatımızda uygulamak, mutluluk ülkesine hepimizi ulaştıracaktır. Tıpkı kitabın içinde hikâyesini okuyacağınız portakal suyu satıcısı Ahmet'i ulaştırdığı gibi.

Editörün görüşü
Taze Portakal Suyu, yazarın yayınevimizde çıkan ikinci kitabı. Bu kitapta yazar Peygamberimizin (s. a. v.) sünnetlerini hayatına uygulayan bir seyyar satıcının hikayesini anlatıyor. 36 sayfalık hikayenin seyri içine yerleştirilen Peygamberimizin güzel hayatından örnek davranışlar verilmekte. Sünnet olarak devam ettirilen bu örnek davranışlar kitabın son sayfalarında bütüncül şekilde ebeveyn notuyla verilmiştir.
En önemli cümle
“Sizin en hayırlı olanınız ahlakı en güzel olanınızdır.” (Hadis-i Şerif)
Bu kitap neden önemli
Taze Portakal Suyu Kitabı Neden Önemli? * Peygamberimizin örnek hayatına vurgu yaptığı için. * Peygamberimizin Sünnetlerine dikkat çektiği için. * Peygamberimizin güzel davranışlarını çocuklara uygun bir dille aktardığı için. * Bir kurgu metin içinde, yaşanmış bir olay eşliğinde sünnetleri aktardığı için. * Peygamberimizin hayatından örnekleme yapabilmenin yolunu çocuklara gösterdiği için. * Değerler Eğitiminde Peygamberimizin Sünnetlerinin uygulanmasını öğrettiği için. * Günümüz çocuklarının hoşlanabileceği sanatsal resimlerle hikaye desteklendiği için önemli.
Anahtar kelime
Okul Öncesi, Değerler Eğitimi, Sünnet, Peygamberimiz, Ahlak, Ahlaki Değer

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
hic-gorundugu-gibi-degil-tablet-9786256360808.jpg

Hiç Göründüğü Gibi Değil / Tablet

Gülce Çocuk
75.00 TL