Yoldaki İpuçları - Maceraya Yolculuk - Timaş Yayınları

yoldaki-ipuclari---maceraya-yolculuk-9786050825503.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Yoldaki İpuçları - Maceraya Yolculuk

Yaşadığımız dünyanın bir kitap olduğunu düşünelim. İçerisinde canlıların, eşyaların, varlıkların, sevdiklerimizin olduğu bir kitap. Kısacası gözümüzle gördüğümüz her şey kitabın içinde. Peki, bütün bunların kitapta yer alma sebeplerini öğrenmeye ne dersin?
Marka: Gülce Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Çocuk ve Din
Sayfa / Ebat: 128s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Nisan’17 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-2550-3
Barkod: 9786050825503
Alt Başlık: Maceraya Yolculuk
120.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

MACERA BAŞLIYOR!

Görme engellidir, Murat. On iki yaşına kadar hiçbir şey görememiştir. Sevdikleri anlatmıştır ona çevresini. O ise hayal etmekle yetinmiştir. Güneş’i, bulutu, gökyüzünü; çiçeği, böceği, gelinciği… Hatta renkleri...

Ve bir gün gözleri dünyaya açılır Murat’ın. Yıllarca içinde biriken merakı onu harekete geçirir. Her şeyi görmek, öğrenmek ister. Fakat yalnızca gördükleriyle yetinmez. Daha fazlasını bilmek ister. Bunun için de sorular sorar. Doğru ve yerinde sorular…

“Dağların hazine olduğunu biliyor muydunuz?”

“Güneş’ten aşçı olur mu dersiniz?”

“Peki, yıldızlar spot ışıklar olabilir mi?”

Murat’ın görme ve öğrenme macerasına katılmaya ne dersin?

Editörün görüşü
Kitabın kahramanı Murat, okurlar tarafından model alınacak şekilde anlatılmıştır. Kitabın kahramanı çevresinde gözlemlediği varlıklardan yola çıkarak Allah'ı tefekkür ediyor.
En önemli cümle
"Doğrusu gerçekleri pek neşeli bir şekilde anlatıyorsunuz çocuklar. Bundan böyle ben de sizinle dolaşayım bari, bilmediğim şeyleri öğrettiniz. Bugün on yaş gençleştim. Aferin size, aferin."
Bu kitap neden önemli
Günlük hayatta sık karşılaştığımız olaylara ve varlıklara farklı bakış açısı kazandırır. Okur, kitapla birlikte çevre duyarlığı, canlılara karşı şefkat, küçük şeylere dahi değer vermeyi algılar. Aile sevgisi, sabır, sevgi, yardımlaşma gibi evrensel değerler kitap akışı içinde ustalıkla hissettirilir. Bilgi ve öğrenmeye dair işlenmiş özendirici anlatım okuru bunlara teşvik eder.
Anahtar kelime
Merak, Yolculuk, Sorular, Hikmet, Sevgi, Şefkat, Keşif, Varlıklar, Kainat

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
hic-gorundugu-gibi-degil-tablet-9786256360808.jpg

Hiç Göründüğü Gibi Değil / Tablet

Gaffar Gazi Koç
Gülce Çocuk
75.00 TL