Yusuf Saraybosna'da - İslam Şehirlerini Geziyorum - Timaş Yayınları

yusuf-saraybosnada---islam-sehirlerini-geziyorum-9786256360785.jpg
Yeni

Yusuf Saraybosna'da - İslam Şehirlerini Geziyorum

Yusuf, seyyah olma yolunda! Şimdiki rotası Saraybosna!
Marka: Gülce Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: İslam Şehirlerini Geziyorum
Sayfa / Ebat: 112s. / 15x21
İlk ve Son Baskı: Nisan’24 / Nisan’24
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-6360-78-5
Barkod: 9786256360785
125.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Yusuf, turist rehberi babasıyla harika bir yolculuğa daha çıkıyor! “İslam Şehirleri Turu” kapsamında şimdiki durak Saraybosna!

Üstelik bu sefer annesi ve muzip kardeşi Sümeyye de onunla gelecek. Onunla evdeyken bile baş etmek çok zorken kim bilir Sümeyye, Bosna Hersek’te nasıl maceralara sebep olacak?

Gezileri sırasında Aliya İzzetbegoviç hakkında bir komutandan dinledikleri hatıralar sonucu, çocuklar kendileirini büyük liderin vasiyetinin peşinde bir macerada bulacaklar. Yusuf; şakacı arkadaşı Davut, yerinde duramayan kardeşi Sümeyye ve bilge Safa ağabey ile bu maceranın da üstesinde gelebilecek mi?

En önemli cümle
"Herkes Aliya’dan bahsediyordu fakat ben Aliya hakkında hâlâ hiçbir şey bilmiyordum. Ne yapıp edip bu önemli insanı daha yakından tanımalıydım."
Bu kitap neden önemli
Yusuf Saraybosna'da kitabı, kahkahalarla dolu bir hikâye sunuyor! Yusuf, kız kardeşi Sümeyye ve arkadaşı Davut okuyan herkesin çok seveceği karakterler. Kitabın yazarı, ünlü gazeteci ve gezgin Adem Özköse, eserde bahsedilen her sokağı ve köprüyü bizzat gezmiş. Bu kitap, İslami değerlerle dolu; namaz kılan aileler, bilgiye değer veren şehir yapısı ve İslami pratikler gibi ögelerle dolup taşıyor. Eğlenceli bir şekilde öğreten bu eser, tarih meraklılarını cezbedecek ve Bosna Hersek'in zengin kültür mirası hakkında bilgilerle okurları daha da büyüleyecek.
Anahtar kelime
Gezi, Yolculuk, İslam, İslam Medeniyeti, Şehirler, Eğlence, Mizah, Bosna

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
hic-gorundugu-gibi-degil-tablet-9786256360808.jpg

Hiç Göründüğü Gibi Değil / Tablet

Gaffar Gazi Koç
Gülce Çocuk
75.00 TL