Yusuf Semerkand'da - İslam Şehirlerini Geziyorum - Timaş Yayınları

yusuf-semerkandda---islam-sehirlerini-geziyorum-9786256360327.jpg

Yusuf Semerkand'da - İslam Şehirlerini Geziyorum

Yusuf, tam bir maceraperest! O, şimdi seyyah olma yolunda!
Marka: Gülce Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: İslam Şehirlerini Geziyorum
Sayfa / Ebat: 112s. / 15x21
İlk ve Son Baskı: Kasım’23 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-6360-32-7
Barkod: 9786256360327
125.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Yusuf, turist rehberi babasıyla harika bir yolculuğa çıkıyor! “İslam Şehirleri Turu” kapsamında ilk durak Semerkand! “O da hangi şehir öyle?” diye sorabilirsiniz. Sonuçta Semerkand’ın Madrid, Barcelona, Manchester gibi ünlü bir futbol takımı yok, öyle değil mi? Yusuf da bunu soruyor ve gezi sırasında bu renkli şehre hayran kalıp Semerkand’a dair bir dünya bilgi öğreniyor! Arkadaşı Ramazan içinse bu bilgilerin en güzeli doyurucu olanları: Özbek pilavı ve kavun! Gezileri sırasında çalınan Kaşgar Elması’nın peşine düşen Yusuf ve Ramazan, kendilerini inanılmaz bir maceranın içinde buluyor.

Editörün görüşü
Bu kitap, İslam coğrafyasının ne demek olduğunu anlatıyor ve ümmet olma bilinci kazandırıyor. Üstelik parmak sallayan bir eğitimci olmadan! Dinî yaşam; uzakta, başka bir dünyada değil. Hayatın tam merkezinde. Ön planda Semerkand’ın sokaklarında koşuşturduğunuz bir macerada kahkahalara boğulurken arka tarafta Özbekistan hakkında inanılmaz bilgiler öğreneceksiniz!
En önemli cümle
Semerkand için, “Dünyadaki cennetlerin en güzellerindendir.” dediklerini öğrendim. Belli ki sıradan bir şehre değil, çok farklı bir diyara gidecektim.
Bu kitap neden önemli
* Yusuf’un hikâyesi çok komik! Onu ve arkadaşı Ramazan’ı çok sevilecek! * Kitabın yazarı meşhur gazeteci ve gezgin Adem Özköse! Eserde geçen her sokağı, her medreseyi gerçekten gezdi! * Bu eser, İslami kazanımlarla dolu. Birlikte namaz kılan bir aile, bilgiye önem veren bir şehir yapısı ve İslami pratikler… Eğlenirken öğreten bir kitap. * Yusuf Semerkand’da kitabı aynı zamanda tarih hakkında çok önemli bilgiler veren bir eser. Tarihe meraklı kişileri cezbedebileceği gibi Özbekistan’ın yıllar içindeki kültür birikimi okurları daha da fazla meraklandıracak. * Serinin devamı yolda! İkinci kitapta Yusuf, İslam şehrini gezmeye devam edecek.
Anahtar kelime
Gezi, Yolculuk, İslam, İslam Medeniyeti, Şehirler, Eğlence, Mizah

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
mutlu-bayram-9786256360723.jpg

Mutlu Bayram

Süreyya Ülker Aydın
Gülce Çocuk
90.00 TL