Aceleci Ayıcık Babu - Asla Geç Değil - Timaş Yayınları

aceleci-ayicik-babu---asla-gec-degil-9786050843941.jpg
Yeni

Aceleci Ayıcık Babu - Asla Geç Değil

Söz konusu arkadaşlık ise ASLA GEÇ DEĞİL!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Umutlu Kitaplar
Sayfa / Ebat: 64s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’22 / Şubat’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4394-1
Barkod: 9786050843941
22.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Ayı Babu, çok meşguldür. O kadar meşguldür ki ne arkadaşlarına selam verecek ne birine çarptığında özür dileyecek ne de kendi kalbinin sesini dinleyecek vakti yoktur. Ta ki çok kıymet verdiği saatini kaybedene dek... Saatini bulmak için arkadaşlarından yardım isteyen Babu'nun öğrenmesi gerekenler vardır. Arkadaşları, Ayı Babu’ya arkadaşlığın hayata kattığı güzellikleri hatırlatır.
 
Aceleci Ayıcık Babu, zaman kavramına başka bir gözle bakabilmeyi, sevdiklerimize zaman ayırabilmeyi ve kalbimizin sesini dinlemeyi lirik bir dille anlatıyor.
Editörün görüşü
2016 yılında White Ravens Listesi’ne giren Valentina Rizzi’den sımsıcak bir öykü… Sabırsız ve aceleci Ayı Babu’nun durup hem kendisini hem de arkadaşlarını dinlemeyi öğrendiği Aceleci Ayıcık Babu, Francesca Carabelli’nin eğlenceli çizimleriyle hayat buluyor. Çocuklar, zaman kavramına farklı bir gözle bakacakları, arkadaşlığın hayata kattığı güzelliği, başkalarına zaman ayırmanın önemini fark edecekleri Aceleci Ayıcık Babu'yu çok sevecekler.
En önemli cümle
“Bu hayatta meydana gelen her şeyin bir sebebi vardır, Babu.” “Ne demek istiyorsun?” “Seni ne zaman görsem hiç durmadan koşuyorsun ve ‘Geç kalıyorum, geç kalıyorum!’ diye ağlıyorsun. Bu bitmek bilmeyen koşturmacanın içinde senin hiç dinlemediğin başka bir tik-tak daha var. Kendi içindeki saati dinlersen eğer aradığını bulacaksın.”
Bu kitap neden önemli
*Yalnızca çocukların değil yetişkinlerin de sıkıntı yaşadığı sabırsızlık ve acelecilik konusunu ele alıyor. *Bencilliğin neden olduğu problemlere ışık tutuyor. *Arkadaşlığın kazandırdıklarına değiniyor. *Samimi, hareketli ve renkli bir dile sahip. *Karakter çeşitliliği ve orijinalliği kurguyu zenginleştiriyor.
Anahtar kelime
Sevgi, Arkadaşlık, Dostluk, Zaman, Problem Çözme, Empati, Dinlemek, Acele, Aceleci olma, Bencillik, Dayanışma, İşbirliği, Yardımlaşma, Hoşgörü

Diğer kitaplara göz atın