Ada'nın Ejderhaları - Timaş Yayınları

adanin-ejderhalari-9786050846218.jpg

Ada'nın Ejderhaları

Ejderhalar, çocuklarımızın duygularını tanımalarına yardımcı olmak için iş başında!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 32s. / 26x26
İlk ve Son Baskı: Kasım’22 / Kasım’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4621-8
Barkod: 9786050846218
Orijinal Dil: İngilizce
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Siz hiç ejderhaları olan bir kız çocuğu gördünüz mü? Öykümüzün kahramanı olan Ada'nın tam altı tane ejderhası var. Rengârenk olan bu ejderhalar aslında küçük kahramanımızın duygularını temsil ediyor. Üzgün, Öfkeli, Korkak, Sakin, Mutlu ve Cesur... Ancak bir gün Ada kötü bir gün geçirir. Küçük kız, ejderhalarından Korkak, Üzgün ve Öfkeli'yi artık yanında istememektedir. Sonrasında ejderhalardan bazıları ortadan kaybolur. Gerçekten mutlu, sakin ve cesur hissetmek için Ada’nın tüm ejderhalarına ihtiyacı olabilir mi?

Ada'nın Ejderhaları, çocuklarımızın duygularını anlamlandırmalarına ve tanımlarına yardımcı olacak. Çocuklarla diyalog başlatıcı niteliğe sahip bu eser sayesinde, "duygular" gibi soyut kavramlar üzerine miniklerle rahatlıkla konuşabileceksiniz.
Editörün görüşü
Bu kitap okul öncesi çağındaki çocukların temel duyguları tanımasını sağlar. Özellikle olumsuz duygulara karşı nasıl sağlıklı bir düşünce geliştirecekleri konusunda çocuk okurlar yardımcı olur. Çizimlerin renkliliği ve her bir duygunun bir ejderha ile özleşmesi çocukların konuya olan ilgilerini artırırken hem eğlenmelerini hem renkleri ayırt etmelerini sağlar. Öykünün ejderhalar üzerinden kurulması çocuk okurlar için önemli bir "hook" görevindedir.
En önemli cümle
Her çocuğun evcil hayvanları olabilir. Ama Ada'nın... Ada'nın ejderhaları vardı...
Bu kitap neden önemli
Okul öncesi çağlarda çocukların duygu durumlarını dengelemeleri ve anlamlandırmaları kolay olmayabilir. Bu kitap, eğlenceli metaforları kullanarak aslında tüm duyguların değerli ve gerekli olduğunu gösteriyor. Çocukların üzgün, kızgın ya da korkmuş olmanın normal olduğunu, herkesin bu duygulara sahip olduğunu ve bu duyguları uzaklaştırmak yerine onlarla birlikte yaşamanın sağlıklı olduğunu anlamalarını destekler. Bu kitabın içerdiği eğlenceli ve enerjik bir hava atmosfer çocukların sözcükleri daha kolay akılda tutmasına, kalıpları ve sesleri tanımlamaya başlamasına izin verir. Dolayısıyla bu kitap P4C etkinliklerinde, duyguları tanımlama ve üzerine konuşma gibi sınıf içi aktivitelerde öğretmenlere yardımcı olan bir eser olacaktır. *Çocuklara temel duyguları tanıtıyor. *Başarılı çizimleri sayesinde okuma alışkanlığını güçlendiriyor. *Farklı duyguların önemi hakkında düşünmeye yönlendiriyor.
Anahtar kelime
Ejderha, Duygular, Öfke, Sevinç, Okul Öncesi

Diğer kitaplara göz atın