Alemdar Gemisi - Kurtuluşun Kahramanları 3 - Timaş Yayınları

alemdar-gemisi---kurtulusun-kahramanlari-3-9786050842562.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Alemdar Gemisi - Kurtuluşun Kahramanları 3

İsimsiz bir kahraman: Alemdar Gemisi... Kurtuluşun binlerce kahramanından biri...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Kurtuluşun Kahramanları 3
Sayfa / Ebat: 96s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Eylül’21 / Eylül’21
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4256-2
Barkod: 9786050842562
17.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

"Kurtuluşun Kahramanları" destan yazmaya devam ediyor...

Yine birbirinden cesur ve gözüpek kahramanlar, yine birbirinden sürükleyici ve heyecan verici hikâyeler...

"Kurtuluşun Kahramanları"nı tarihî romanların usta kalemi İsmail Bilgin, ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencileri için yazdı. Bu kitaplar sayesinde okurlar, tarihimizin kahramanlarını ve vatanımız için yapılan fedakârlıkları öğrenecek. 

 
Editörün görüşü
İsmail Bilgin, tarih alanındaki araştırmalarını gençlerin seviyesine inerek kurguya aktarabilen başarılı yazarlarımızdan. Kurtuluşun Kahramanları serisiyle çocuklara milli tarih bilinci, vatan sevgisi, tarih bilgisi kazandırıyor. Kurtuluşun Kahramanları, çocukların severek ve heyecanla okuyacağı bu seri aynı zamanda onlara dayanışma, milli birlik ve beraberlik, saygı, sevgi gibi kazanım ve kavramları da edindirecek. Kurtuluşun Kahramanları dizisi hem sağlayacağı tarihi alt yapı hem de kazandıracağı ahlaki değerler bakımından, yabancı kültürlerin kahramanlarını benimsemek durumunda kalan gençler için muhteşem bir alternatif. Kurguların birbirinden bağımsız olduğu on kitaptan oluşan Kurtuluşun Kahramanları dizisinde her kitap bir kahramanın tehlike, macera ve cesaret dolu hikâyesini anlatıyor.
En önemli cümle
– Tamam kaptan, pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Çarpışırız ne var? Bir canımız var, onu da vatan için feda ederiz. Yeter ki şu gemiyi kurtarabilseydik, ordumuzun emrine verebilseydik... Ne iyi olacaktı!
Bu kitap neden önemli
Milli Mücadele için her şeyi göze alan bir gemi: Alemdar Gemisi Millî Mücadele kahramanlarından Alemdar Gemisi'ni anlatan kitap, Kurtuluş Savaşı zamanı verilen mücadeleyi de anlatıyor. Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarından Alemdar Gemisi mürettabını ve yaptıklarını anlatan kitapla çocuklar, Milli Mücadele'nin önemini, tarihimizi, vatanımızın nasıl kurtulduğunu ve bu vatan için kimlerin savaştığını öğrenecekler. Çocuklar bu kitapla hem tarihimizi öğrenecekler hem sevecekler hem de milli tarih bilinci edinecekler.
Anahtar kelime
Macera, Cesaret, Birlik Olma, Asker, Cephe, Kahramanlık, Ereğli, Birlik, Savaş, Kurtuluş Savaşı, Kahraman, Azim

Diğer kitaplara göz atın