Alice'in Dünya Turu - Timaş Yayınları

alicein-dunya-turu-9786259464824.jpg
Yeni

Alice'in Dünya Turu

Daha önce eşi benzeri görülmemiş bir yaz tatiline şahit olmaya hazır mısın?
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Sayfa / Ebat: 176s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Haziran’24 / Haziran’24
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-94648-2-4
Barkod: 9786259464824
135.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Yakın zamanda annesini kaybeden Alice, bakıcısının verdiği derslerden kaçmak için her şeyi yapardı. Bir gün, sıkıntıdan sersemleyip uyuyakalınca bakıcısı panikleyip bir doktor çağırır. Doktor ziyareti sonrası, Alice’in babası onun bu hallerinden endişelenir ve onu eski haline döndürmek için hayat dolu aile dostlarının yanında bir tatile yollar.

 

Deniz manzaralı Fransız villasına vardıklarında, Alice için muhteşem bir yaz başlar. Yalınayak koşturduğu, eşeklere bindiği ve dönemin ünlü isimleriyle tanıştığı bir yaz tatili… Pablo Picasso ile bir hurdalığı ziyaret eder ve sanat eserine dönüştürecek nesneler bile arar. Ballet Russes ile gök cisimlerinden esinlenen büyüleyici bir dans sergiler ve Zelda ve F. Scott Fitzgerald ile büyülü maceralar yaşar.

 

BU EŞSİZ YAZ TATİLİ, ALICE’İN ANNESİNİN KAYBIYLA BAŞA ÇIKARKEN YENİDEN HAYATTAN ZEVK ALMAYI ÖĞRENMESİNİ SAĞLAR.

Bu kitap neden önemli
- Alice'in özgür ve yaratıcı bir ortama girişi, gençlerin kendi benliklerini keşfetmeleri ve sınırlarını zorlamaları için ilham verici bir öykü sunuyor. - Pablo Picasso, Ernest Hemingway gibi gerçek tarihi şahsiyetlerle tanışma fikri, tarihe ve sanata olan ilgiyi canlandırıyor ve bu büyük isimlerin çalışmalarına olan merakı artırıyor. - Yaz tatili boyunca sanat, edebiyat ve dans gibi konularda didaktik olmayan bir eğitim almak, okul dışı öğrenmenin ve kitap okumanın önemini ve değerini vurgular. - Alice'in annesinin kaybından sonra yaşadığı duygusal değişimler, genç okuyuculara duygusal zorluklarla başa çıkma ve adaptasyon konularında rehberlik ediyor. - Alice ve arkadaşlarının doğal ortamda geçirdikleri zaman, doğa ile iç içe olmanın ruhsal ve fiziksel faydalarını ortaya koyuyor. -Alice'in bakıcısı ve babası olmadan, yeni bir ortamda nasıl bağımsızlık kazandığını ve özgüvenini artırdığını görmek, genç okuyuculara kendi ayakları üzerinde durmanın değerini öğretiyor.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
en-dogru-arkadasiniz-9786259464831.jpg

En Doğru Arkadaşınız

Kirsty Applebaum
Genç Timaş
165.00 TL
Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL