Aliş'in Kent Günlükleri - Set (4 Kitap) - Timaş Yayınları

alisin-kent-gunlukleri---set-4-kitap-9786050834246.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Aliş'in Kent Günlükleri - Set (4 Kitap)

Köyden kente gelen bir çocuk… Aliş yeni hayatına uyum sağlayabilecek mi?
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Aliş'in Kent Günlükleri
Sayfa: 386s.
İlk Baskı: Ağustos’20
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3424-6
Barkod: 9786050834246
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Aliş'in Kent Günlükleri, okuyabilmek için ailesiyle birlikte İstanbul'a taşınan köy çocuğu Aliş'in yaşadıklarını anlatıyor. Minik Aliş, bir taraftan köyünü ve köy yaşamını özlerken, bir taraftan da şehir hayatında yepyeni ve farklı deneyimler edinmenin keyfine varıyor. Çocuklara iki farklı yaşam kültürünü yer yer eğlenceli, yer yer bilgilendirici şekilde anlatan bu seri köy ve kente dair yeni bir bakış kazandırıyor. Bakalım minik Aliş, hızlı kent hayatına uyum sağlayabilecek mi?
 
Editörün görüşü
Köye, kente ve çocukluğa yeni bir bakış açısı Yaşadığınız yere bakışınızı değiştirecek yepyeni bir seri Timaş Çocuk etiketiyle raflarda yerini almak üzere. Aliş’in Kent Günlükleri, daha önce hiç şehir görmemiş bir köy çocuğunun okuyabilmek için ailesiyle birlikte İstanbul’a taşınmasını ve sonrasında yaşadığı maceraları anlatıyor. Belki birçoğunuz köyden ilk defa şehre gelen insanların anlattıklarını duymuşsunuzdur. Aliş’in Kent Günlüğü zeki ve komik kahramanımız Aliş’in şehir hayatına dair deneyimlerini günlük diliyle kahramanımızın ağzından anlatıyor. Aliş’in ilk kez otobüse binmesi, köprüden geçmesi, hayatında ilk defa bir lokantada yemek yemesi, birden fazla sınıfı olan bir okulda okumaya başlaması, zekâsıyla büyük yarışmalara katılması gibi şeyleri okurken hem çok eğlenecek hem de yeni bir bakış açısı kazanacaksınız.
En önemli cümle
Şehirli çocuklar daha yataklarından çıkmadan ben işimi bitirip okula giderim. Bundan sonra ben de şehirli çocuklar gibi mi olacağım acaba? O hayata alışabilecek miyim? Ya da ailem alışabilecek mi?
Bu kitap neden önemli
Aliş'in Kent Günlükleri, çocuklara köy ve kent yaşamının farklarını karşılaştırmalı olarak anlatırken aynı zamanda bir çocuğun ailesiyle ve çevresiyle olan ilişkisine de odaklanıyor. Aliş'in deneyimlerini okumak hem şehir hayatına hem de kent yaşamına farklı bir gözle bakmayı sağlıyor.
Anahtar kelime
Aliş, Köy, Kent, Kırsal, Şehir, Okul, Deneyim, Macera, Günlük

Diğer kitaplara göz atın

Popüler
bir-varlikmis-bir-yoklukmus-9786050844436.jpg

Bir Varlıkmış Bir Yoklukmuş

Murat Moroğlu
Timaş Çocuk
32.50 TL