Anı Hırsızları - Timaş Yayınları

ani-hirsizlari-9786050842289.jpg
Popüler

Anı Hırsızları

Çöpçüler'in yazarı Darren Simpson'dan anılar ve arkadaşlık üzerine soluk kesen bir macera romanı!
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Gümüş Romanlar
Sayfa / Ebat: 288s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Eylül’21 / Haziran’22
Baskı Sayısı: 3
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-4228-9
Barkod: 9786050842289
Orijinal Dil: İngilizce
62.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Cyan, kendini bildi bileli kötü anıları unutturulan onlarca çocukla birlikte Başkabiryer’de yaşar. Sorgulamanın yasaklandığı bu terk edilmiş adada, geçmişinin karanlığından korunduğuna inanır. Fakat bir gün bir balina iskeletine kazınmış gizemli bir not bulur ve neyi unuttuğunu merak etmeye başlar.


Aynı gün sığınağa getirilen biri unutturma tedavisine direnç gösterir ve acı verici de olsa hatıralarına sıkıca tutunur. Görevliler, geçmişini hatırlamasını engellemek için yeni arkadaşına daha sert tedaviler uygulamaya başladığında Cyan, Başkabiryer’in sandığı gibi olmadığını anlar. Kendisi ve sığınak hakkındaki gerçekleri öğrenmek ve arkadaşlarını kurtarmak üzere tehlikeli bir göreve çıkar.


Çok sevilen Çöpçüler kitabının yazarı Darren Simpson’dan soluk soluğa bir özgürlük mücadelesi hikâyesi.
Editörün görüşü
Geçmiş, unutulmak istenen kötü hatıralar, yüzleşme ve sadakat... Anı Hırsızları, gençlik edebiyatında sık rastlamadığımız ruh sağlığı, travmalar ve geçmişle yüzleşme gibi önemli konuları ele alıyor. Tecrübeli yazar Darren Simpson, okurlarının beklentisinin de üstüne çıkan, muhteşem bir anlatıya imza atmış.
En önemli cümle
“Bilmediğin şey seni incitemez.”
Bu kitap neden önemli
Genç okurları, problemler ve kötü anılarla yüzleşip onlarla sağlıklı bir şekilde baş etmeye teşvik ediyor. Ruh sağlığı, travmalar, sadakat, arkadaşlık, sorgulama ve problemlerle baş etme gibi önemli konuları ele alıyor. Değişik bir mekânda geçen hikâye, farklı etnik gruplardan karakterlerle zenginleşiyor, her yaştan ve yerden okurun ilgisini çekiyor. Sevilen kitaplarımızdan Çöpçüler’in yazarının kaleme aldığı bu eser, güçlü betimlemeleri ve orijinal kurgusuyla okura eşsiz bir okuma sunuyor.
Anahtar kelime
Geçmiş, Anılar, Sadakat, Mücadele, Özgürlük, Arkadaşlık, Sorgulamalar, Bilim, Deney, Dayanışma

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
Popüler
bu-bizim-anlasmamiz-9786050844474.jpg

Bu Bizim Anlaşmamız

Genç Timaş
150.00 TL