Arincon - Timaş Yayınları

arincon-9786050835816.jpg
Sırların ve şifrelerin, anıların ve gerçeklerin iç içe geçtiği Arincon’da hayatta kalmak hiç de kolay olmayacak.
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Bilim Kurgu - Fantastik
Sayfa / Ebat: 248s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’21 / Şubat’21
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-3581-6
Barkod: 9786050835816
150.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

 

"Hayat seçimlerle doludur. Seçim yapmak zorunda kaldığın anlarda geçmişi unutma ve havadaki cesaret kokusunu duy.”

 

Arya ve İngo'nun babasının esrarengiz biçimde kaybolması onları bu gizemi aydınlatmak üzere tuhaf bir yolculuğa çıkarır. Çıktıkları yolda nereye gideceklerini, ne yapacaklarını bilmemelerine karşın onlara geçmişleri, babalarıyla olan anıları yardımcı olur. Yolun sonunda ulaştıkları esrarengiz disk onları hiç bilmedikleri bambaşka bir evrene götürür.

 

Daha önce gördükleri her yerden farklı olan Arincon evreninde kendilerini Düşkapanlar, Kazıcılar, Aynacılar ve Gezgin karşılar. Sonsuz güvenin ve ihanetin, sırların ve şifrelerin, anıların ve gerçeklerin iç içe geçtiği Arincon’da hayatta kalmak hiç de kolay olmayacaktır.

 

Paradokya serisiyle onbinlerin kalbinde taht kurmuş Cem Gülbent’in kaleminden macera, aksiyon, bilinmezlik dolu bir eser. 

Editörün görüşü
Cem Gülbent Arincon kitabında yapay zeka, bilinç, ortak akıl gibi farklı kavramları, muhteşem bir aksiyon öyküsünün içine yediriyor. Kitap daha ilk bölümden sizi içine alıyor ve kitabın nasıl bittiğinin farkında bile olmuyorsunuz.
En önemli cümle
Hayat seçimlerle doludur. Eğer bir gün seçim yapmak zorunda kalırsan geçmişi unutma ve havadaki cesaret kokusunu duy.
Bu kitap neden önemli
Yapay zeka, bilinç, kolektif akıl gibi konulardan bahseden yeni nesil bir serinin ilk romanı. Yüksek tempolu, okurunun dikkatini hemen kavrayan sürükleyici bir kurgu. Kitabın hem kurgusunda, hem de içerisinde bol bol ipucu ve şifreler gizli. Okuru çok daha dikkatli okumaya teşvik ederken odaklanarak okumayı öğrenmesini sağlıyor. Kitabın içindeki sorular üzerinden her ay Türkiye genelinde ödüllü yarışmalar düzenlenecek. Yapay gerçeklik, yapay zeka gibi gelecekte hayatın bir parçası unsuru olacak unsurları anlatıyor.
Anahtar kelime
Şifre, Fantastik, Bilim, Kardeşlik, Zeka Oyunları

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL