Arkadaşım Güneş - Timaş Yayınları

arkadasim-gunes-9786050832877.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Arkadaşım Güneş

Güneş'le arkadaş olmak ister misin?
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 24s. / 26x26
İlk ve Son Baskı: Şubat’20 / Şubat’20
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-3287-7
Barkod: 9786050832877
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Çınar, her gece gökyüzünde gördüğü aydedeyi hayranlıkla izliyordu. Merak ediyordu aydedenin nasıl bu kadar parlak olduğunu, bahçede onu takip eden hatta aynı kendisi gibi olan siyah çocuğu, bir yağmur damlasında nasıl bu kadar renk bulunduğunu… Ve sonunda anladı. Güneş’ti tüm bunları yapan…

Arkadaşım Güneş, doğa ve doğa olaylarına karşı çocuklarda farkındalık oluşturan, merak dolu, sımsıcak bir hikâye…

Editörün görüşü
“Noktacık” kitabının yazarı Fatma İşler’den hem çizimleri hem de öyküsüyle çocuklara doğadaki varlıklara dikkat çeken, onları tanıtan yepyeni bir serinin ilk kitabı, Arkadaşım Güneş... Masalsı bir hikâyeyle Güneş’i, faydalarını ve nasıl her şeye kaynak olduğunu anlatan Arkadaşım Güneş’le çocuklar doğaya daha farklı bakacaklar.
En önemli cümle
“Çınar, rengârenk gökkuşağına bakıp el sallamış arkadaşı güneşe!”
Bu kitap neden önemli
• Bu kitapta; çocuklar ısı ve ışık kaynağı olan Güneş’i ve doğanın geçirmiş olduğu değişimleri kavrayacaklar. • Güneş’in bir yaşam kaynağı olduğuna dair fikir edinecekler. • Kahramanımız Çınar’la çocuklar, doğayla bağ kuracaklar. • Duyu organlarını kullanacaklar ve keşfetmeye başlayacaklar. • Doğaya dair merakları uyanan çocuklar, onun iyileştirici etkisini üzerlerinde hissedecekler. • Ayrıca kitabın sonunda verilen origami etkinliğiyle çocuklar güneşi daha yakından gözlemleyebilecekler. • Nahif öyküsü ve merak uyandıran görselleriyle çocuklar bu kitabı çok sevecek.
Anahtar kelime
Güneş, Doğa, Merak, Farkındalık, Gökkuşağı, Origami

Diğer kitaplara göz atın