Arkadaşım Rüzgar - Timaş Yayınları

arkadasim-ruzgar-9786050842166.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Arkadaşım Rüzgar

Rüzgâr, arkadaş olmak istiyor, sana hikâyesini anlatıyor!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 24s. / 22x22
İlk ve Son Baskı: Ağustos’21 / Ağustos’21
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4216-6
Barkod: 9786050842166
110.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Arkadaşım Rüzgâr, hiç yerinde durmazdı. Dağlardan ormanlara, bahçelerden sokaklara eser dururdu. Bir gün, doğum günü pastasındaki mumları söndüremeyen Çınar’ın evine girdi açık pencereden. Bir esişte söndürdü bütün mumları, çıktı gitti pervazdan. Çınar merak etti Rüzgâr’ı. Gidebileceği her yerde aradı, taradı… Peki, bulabildi mi Rüzgâr’ı? 

Arkadaşım Rüzgâr, doğaya ve doğa olaylarına karşı çocuklarda farkındalık oluşturan meraklandırıcı ve  sıcacık bir öykü…

Editörün görüşü
“Arkadaşım” serisi yeni kitabımız “Arkadaşım Rüzgâr”la devam ediyor… Fatma İşler’den hem çizimleri hem de öyküsüyle çocukların dikkatini doğadaki varlıklara çeken, onları tanıtan serinin üçüncü kitabı, ARKADAŞIM RÜZGÂR... Masalsı bir hikâyeyle rüzgârı, önemini ve nasıl oluştuğunu anlatan Arkadaşım Rüzgâr’la çocuklar doğaya daha farklı bakacaklar.
En önemli cümle
“Yaramaz mı yaramaz rüzgâr, hiç yerinde duramazmış. Dans etmeyi, şarkı söylemeyi ve farklı yerler görmeyi çok severmiş. Bazen yüksek dağların tepelerinde, bazen çimenlerin arasında, bazen denizin dalgalarında, bazen de kumların üstünde… Eser de esermiş. Neredeyse bütün dünyayı gezmiş. Gezerken bir sürü arkadaş edinmiş.”
Bu kitap neden önemli
• Bu kitapta; çocuklar rüzgârı ve doğadaki yerini kavrayacaklar. • Rüzgârın canlıların hayatını devam ettirmesi açısından önemini fark edecekler. • Kahramanımız Çınar’la çocuklar, doğayla bağ kuracaklar. • Duyu organlarını kullanacaklar ve keşfetmeye başlayacaklar. • Doğaya dair merakları uyanan çocuklar, onun iyileştirici etkisini üzerlerinde hissedecekler. • Ayrıca kitabın sonunda verilen origami etkinliğiyle çocuklar hem eğlenecekler hem de el becerilerini kullanacaklar. • Nahif öyküsü ve merak uyandıran görselleriyle çocuklar bu kitabı çok sevecek.
Anahtar kelime
Rüzgar, Ağaç, Arkadaşlık, Sevgi, Dostluk, Doğa, Doğal Yaşam, Merak, Farkındalık

Diğer kitaplara göz atın