Arkadaşım Yağmur - Timaş Yayınları

arkadasim-yagmur-9786050834499.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Arkadaşım Yağmur

Yağmurla arkadaş olmak ister misin?
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 24s. / 26x26
İlk ve Son Baskı: Ekim’20 / Ekim’20
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-3449-9
Barkod: 9786050834499
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Gökyüzü kararmış, bulutlar çarpışmış ve damlacık Çınar’ın evinin önüne düşmüş. Çınar, damlacığın nasıl oluştuğunu, nereden gelip nereye gittiğini merak etmiş. Sonunda, aslında onun hayatı devam ettiren yağmurun bir parçası olduğunu anlamış. 

Arkadaşım Yağmur, doğa ve doğa olaylarına karşı çocuklarda farkındalık oluşturan, merak dolu, sımsıcak bir hikâye…

Editörün görüşü
“Noktacık” ve Arkadaşım Güneş kitaplarının yazarı Fatma İşler’den hem çizimleri hem de öyküsüyle çocukların dikkatini doğadaki varlıklara çeken, onları tanıtan yepyeni bir serinin ikinci kitabı, ARKADAŞIM YAĞMUR... Masalsı bir hikâyeyle yağmuru, faydalarını ve nasıl oluştuğunu anlatan Arkadaşım Yağmur’la çocuklar doğaya daha farklı bakacaklar.
En önemli cümle
“Bütün su damlaları farklı farklı yerlere düşmüş: Kimi bir ağacın yaprağına, kimi bir çiçeğin toprağına… Kimini yavru bir kuş içmiş, kimini küçük bir kız çocuğu... Kimi bir evin camından kaymış, kimi de bir şemsiyenin üstünden…”
Bu kitap neden önemli
• Bu kitapta; çocuklar yaşamın kaynaklarından biri olan yağmuru ve doğada geçirmiş olduğu değişimleri kavrayacaklar. • Yağmurun canlıların hayatını devam ettirmesi açısından önemini fark edecekler. • Kahramanımız Çınar’la çocuklar, doğayla bağ kuracaklar. • Duyu organlarını kullanacaklar ve keşfetmeye başlayacaklar. • Doğaya dair merakları uyanan çocuklar, onun iyileştirici etkisini üzerlerinde hissedecekler. • Ayrıca kitabın sonunda verilen origami etkinliğiyle çocuklar hem eğlenecekler hem de el becerilerini kullanacaklar. • Nahif öyküsü ve merak uyandıran görselleriyle çocuklar bu kitabı çok sevecek.
Anahtar kelime
Yağmur, Bulut, Buharlaşma, Su, Damla, Doğa, Merak, Farkındalık, Kayık, Origami

Diğer kitaplara göz atın