Benim Adım Mavi (Ciltli) - Timaş Yayınları

benim-adim-mavi-ciltli-9786050845655.jpg

Benim Adım Mavi (Ciltli)

Oldukça güçlü çizimlere sahip bu sessiz kitap çocuklarda empati duygusunun gelişimini destekliyor.
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 36s. / 28,5x28,5
İlk ve Son Baskı: Ekim’22 / Ekim’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4565-5
Barkod: 9786050845655
275.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Bazen bizden farklı olan renklerin güzelliğini keşfetmek için gereken tek şey uzak çayırlar ve çiçekler üzerinde uçmaktır. Tıpkı bu hikâyenin küçük arı kahramanı Mavi'nin yaptığı gibi.
Editörün görüşü
Çocukların kitabı okumak için bir yetişkine ihtiyaç duymaması ödüllü sessiz kitap "Benim Adım Mavi" eserinin öne çıkan özelliklerinden biri. Empati yeteneğini geliştiren bu kitap aynı zamanda çevrelerine karşı daha duyarlı bir birey olmaları yolunda çocuklara destek veriyor. Kapsayıcı eğitim prensiplerini destekleyen bu sessiz hikâyeyle çocukların resim okuma kabiliyetleri ve görselleri yorumlayıp anlamlandırma becerileri de gelişecek.
Bu kitap neden önemli
Zorbalık ve farklılıklara karşı önyargı, en acımasız hâlini çocuk yaşlarda kendini gösterebiliyor. Kapsayıcı eğitim prensiplerini destekleyen bu sessiz kitap, çocukların farklılıklara karşı sağ duyu sahibi olmalarını sağlayacak ve empati duygularını geliştirecek. Muazzam çizimleriyle sanatsal bakış açısını geliştiren kitap, çocuklarda resim okuma becerisini de arttırıyor. *Farklılıklarımızla barışmanın bilincini kazandırıyor. *Empati ve zorbalığa karşı farkındalıkla tanıştırıyor. *Belli renklerle öne çıkan resimleriyle, metin olmaksızın kitabın okunabilmesi sağlanıyor. *Okul öncesi değerlere hitap ediyor.
Anahtar kelime
Farkındalık, Empati, Arı, Zorbalık, Dostluk, Aile, Sessiz Kitap, Okul Öncesi, Hikaye, Önyargı, 4+ yaş

Diğer kitaplara göz atın