Bir Fikrim Var - Timaş Yayınları

bir-fikrim-var-9786050843934.jpg
Yeni

Bir Fikrim Var

Hem metniyle hem de renk renk çizimleriyle “Bir Fikrim Var” minikleri ve yetişkinleri ilham dolu bir yolculuğa davet ediyor.
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 88s. / 16,5x23,5
İlk ve Son Baskı: Mart’22 / Mart’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4393-4
Barkod: 9786050843934
Orijinal Dil: Fransızca
65.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Bir fikir önce sezgilerle belirir, içimizde büyür. Bazen bizi hüsrana uğratan yollara götürür ama kararlılıkla ve denemekle ‘fikir’ tohumları filizlenir, büyür. Üretmek böyle bir şeydir. Rengârenk olan zorlu bir yolculuktur. Çocuklara ve de kalbi büyük olan yetişkinlere hitap eden ‘Bir Fikrim Var’; hem metniyle hem de renk renk büyüyen görselleriyle üretmenin peşinden gidenlere bir ilham kitabı.

Editörün görüşü
Hervé Tullet tarafından yazılan ve resimlendirilen “Bir Fikrim Var”, okuyucularının —sadece miniklerin değil, yetişkinlerin de— ilham perilerine hitap ediyor. Bir fikir önce sezgiler halinde belirir. Büyüme aşamasındayken bazen hüsran verici sonuçlara varır. Ancak buna karşı kararlılıkla ve ısrarla deneyerek o ana ulaşılır. İşte o anlarda, fikir tohumları oluşur. Üretmek rengarenk, uzun ve zorlu bir yolculuktur, tıpkı bu kitap gibi. Hem metniyle hem de renk renk çizimleriyle “Bir Fikrim Var” minikleri ve yetişkinleri ilham dolu bir yolculuğa davet ediyor.
En önemli cümle
İyi bir fikrin içinde her zaman bir tutam delilik vardır.
Bu kitap neden önemli
Çocuklar için yaratıcılığın, üretmenin ve fikirlerin peşinden gitmeyi özgün tarzı ve dehasıyla anlatan Hervé Tullet, bu kitabıyla miniklere yol gösteriyor ve onları fikirler üretmek için cesaretlendiriyor. Yapısı gereği bir “çocuk kitabı” olarak görülse de fikirlerle yaşayan yetişkinler için, yani birçoğumuz içinse ilham verici bir başucu kitabı değeri görebilecek nitelikte bir eser.
Anahtar kelime
Algı, Dil, Eğlence, Etkileşimli, İnteraktif, Çocuk, Hayal Gücü, Yaratıcılık, Renkler

Diğer kitaplara göz atın