Bir Günlük Kral - Timaş Yayınları

bir-gunluk-kral-9786050844139.jpg
Yeni
Popüler

Bir Günlük Kral

Adaletsiz kalmış bir orman, susuz kalmış bir su aygırı gibidir!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Umutlu Kitaplar
Sayfa / Ebat: 64s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Mart’22 / Mart’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4413-9
Barkod: 9786050844139
22.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Savaya Ormanı’nın maymundan kuşa, sincaptan file, aslandan su aygırına kadar birçok sakini vardır. Herkes, Kral Mamba’nın adil liderliğinde huzurla yaşar. Ancak Kral Mamba’nın küçük yavrusu Rama, bir şeylerin yanlış olduğunu düşünüyor. Acaba bu düşüncesinde haklı mı?
Ormanda çıkan anlaşmazlık Rama’nın haklı olduğunu gösterir mi? Savaya Ormanı’nda işler biraz karışacak gibi, sıkı dur!
 
Editörün görüşü
Kitap, yaş grubuyla ilgili gündelik pek çok problemi, etkili çözümleriyle birlikte sunuyor. Kitabın okurları hem adalet ve eşitlik üzerine hem de empati – hemhal olmak üzerine çeşitli etkinlikler, soru-cevaplar, beyin ve gönül fırtınaları yapabilirler. Ayrıca bu iki önemli karam, okurun zihninde daha doğru yerlere oturtabilir ve hayatlarında empati – hemhal olma duygusuyla birlikte bu kavramları da pratiğe dökebilir.
En önemli cümle
Adalet, eşitlik demek değildir ki evladım. Adalet, olması gerekeni en iyi şekilde sağlamaktır.
Bu kitap neden önemli
Kitapta adalet ve eşitlik gibi hassas kavramlar, empati – hemhal olmak gibi duygularla birleştirilerek veriliyor. Böylece kavramlar sadece bilgi olarak değil, hayatta pratik karşılığı olan duygusal yönleriyle de sunuluyor. Ayrıca kitaptaki baş karakterin sorumluluk bilinci olan bir yavru aslan olması ve kritik noktalarda önemli görevler alması, okuyucuyu sorumluluk alma noktasında yüreklendirici etki uyandırıyor. Problem çözme, dayanışma, liderlik, hatalardan ders alma kitabın önemli kazanımlarından.

Diğer kitaplara göz atın