Bünyo - Çılgın Mikro Evren - Timaş Yayınları

bunyo---cilgin-mikro-evren-9786256581357.jpg
Yeni

Bünyo - Çılgın Mikro Evren

Bir kediyle yolculuğa çıkmaktan daha eğlenceli tek şey, bir kediyle mikro âleme yolculuğa çıkmaktır. Dilara ve Bünyo'ya katıl, vücudundaki minik misafirleri daha yakından tanı!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Umutlu Kitaplar
Sayfa / Ebat: 64s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Mart’24 / Mart’24
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-6581-35-7
Barkod: 9786256581357
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Bir kedin var mı?

Dilara’nın var. Hem de sıradan bir kedi değil. Konuşabilen bir kedi. Peki, senin kedin konuşabilseydi sence söylediği ilk şey ne olurdu?
Dilara ve kedisi Bünyo, insan vücudunda yaşayan mikroorganizmaları keşfederler. Dilara, mikroorganizmaların aslında çok da korkutucu olmadığını hatta bizim için çok faydalı olduklarını kendi gözleriyle görür. Peki her şey tıkırında mı ilerler? Meraklı bir çocuksan ve yanında senden daha meraklı bir kedi varsa, elbette, hayır!

Bir kediyle yolculuğa çıkmaktan daha eğlenceli tek şey, bir kediyle mikro âleme yolculuğa çıkmak. Dilara ve Bünyo'ya katıl, vücudundaki minik misafirleri daha yakından tanı!

En önemli cümle
"Bu, artık ikimizin sırrı, dedim Bünyo'ya. Maceramızın adı da “Dilara ve Bünyo Mikro Evrende” olsun. Bakalım, daha senden neler öğreneceğim Bünyo..."
Bu kitap neden önemli
Bu kitap, çocukların bilime olan ilgisini ve merakını artırmaya yardımcı olan, eğlenceli ve eğitici bir kitaptır. Kitap, sekiz yaşındaki bir kız çocuğu olan Dilara ve onun en yakın arkadaşı Bunyo adlı bir kedinin maceralarını anlatıyor. Bu ayrılmaz ikili, gizemli bir şekilde mikro âleme yolculuk ediyorlar ve insan vücudunda yer alan mikroorganizmaları öğreniyorlar. Kitap, mikro organizmaları çocukların ilgisini çekecek şekilde anlatıyor. Dilara ve Bunyo, mikroorganizmaların dünyasını keşfetmeye çalışırken komik ve eğlenceli durumlara giriyorlar. Bu durum, çocukların mikroorganizmalara karşı olumsuz bir bakış açısı geliştirmesini önlüyor. Hijyen ve temizlik konusu da kitapta işleniyor. Dilara ve Bunyo, mikroorganizmaların neden önemli olduğunu ve neden hijyen ve temizliğe dikkat etmemiz gerektiğini öğreniyorlar. Bu konu, çocukların kişisel hijyenlerine daha fazla dikkat etmelerine yardımcı oluyor.
Anahtar kelime
Mikroorganizma, Mikroskop, Hijyen, Temizlik, Hayal Gücü, 7 yaş, 8 yaş

Diğer kitaplara göz atın