Can Avar - Bol Hapşırıklı Kütüphane (Ciltli) - Timaş Yayınları

can-avar---bol-hapsirikli-kutuphane-ciltli-9786050834710.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Can Avar - Bol Hapşırıklı Kütüphane (Ciltli)

Her dostluğun bir başlangıcı olduğu gibi, her kötülüğün de bir sonu vardır!
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Can Avar
Sayfa / Ebat: 144s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Kasım’20 / Kasım’20
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3471-0
Barkod: 9786050834710
Alt Başlık: Can Avar
Üst Başlık: Bol Hapşırıklı Kütüphane
160.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Can Avar… Aslında sıradan bir çocuk… Her gün dünyayı kurtarmasını saymazsak tabii!

Kurt adamlar, hayaletler, mumyalar, vampirler, uzaylılar, kimin olduğu belli olmayan gölgeler… Hepsiyle tek başına savaşıyor… Bizler de onun sayesinde yatağımızda rahat uyuyabiliyoruz. Ah! Bir de büyüklerini bu başarılarına inandırabilse… Mesela annesini evlerinin bir ejderha tarafından ısırıldığına ikna edebilse ya da yıllardır kedi diye besledikleri hayvanın aslında bir rakun olduğunu herkes öğrense… Anlayacağınız Can’ın büyüklere anlatmak istediği çok şey var!

Can yine kendini ürkünç bir maceranın içinde buluyor! Tüm şehirde birden elektrikler kesiliyor. Can Avar ve yeni tanıştığı kuzeni Batur, ders çalışmak için kütüphaneye gidiyor. Fakat bu kütüphane, diğerlerine göre oldukça garip! Korkut ve Hayal de onunla birlikteler. Can ve arkadaşları, kötü güçleri yenebilecekler mi? Ejderha görünümlü penguenin, korona virüsü taşıyan dalgacı yarasanın ve nereye düşeceği belli olmayan kör terliklerin etkisinden kurtulabilecekler mi? Işıklı mavi sakalı yenip kütüphaneyi koruyabilecekler mi? Anlayacağınız yine bi’ dolu acayiplik, gariplik ve biraz da iğrenç şey bu kitapta sizleri bekliyor!

Editörün görüşü
Haktan Kaan İçel, yazdığı bu seri ile hem Timaş hem de çocuk edebiyatı için farklı ve özgün bir tarz oluşturdu. Çocuklar için "korkutmadan" korku kitabı nasıl yazılır sorusunun cevabını bize vermiş oldu. Bol Hapşırıklı Kütüphane de yazarın serideki diğer kitapları gibi özgün, eğlenceli, duyarlı bir dile ve konuya sahip. Bu kitapta yazar, çocuklara kültürel değerlere sahip çıkmanın, okuma kültürünün önemini anlatıyor, kütüphane sevgisi aşılıyor. Tabii birbirinden ilginç yaratıklar da çocukları bekliyor!
En önemli cümle
Her yeni macera, yanında yeni dostlar getirir.
Bu kitap neden önemli
• Hayalperest bir çocuk olan Can, arkadaşlar her durumdan bir macera çıkararak "klasik kötü" tanımına hiç uymayan "kendi kötüleriyle" mücadelelerini konu alıyor. • Kitap, hayal gücü ile kurmacanın bir araya geldiği, çocukların kendilerinden bir şeyler bulacağı samimi bir tada sahip. • Sürükleyici üslubu ile çocuklarda merak duygusu uyandırarak onların acayip, garip ve eğlenceli bir maceraya yelken açmasını sağlıyor. • Aynı zamanda onlara okuma alışkanlığı da kazandırıyor. • Çocuklara eğlenceli ve tuhaf maceralarla okuma alışkanlığı kazandıran bu kitap; aynı zamanda hikâyelerinde işlenen konularla, aile olmanın, arkadaşlık ilişkilerinde fedakârlığın, takım olmanın, birlik ve beraberliğin, karşılıklı güvenin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekiyor. * Bu kitapla kültürel değerlere sahip çıkma, okuma kültürü, kütüphane sevgisi gibi konulara değinilerek çeşitli kazanımlar edindiriliyor.
Anahtar kelime
Korku, Komik, Eğlenceli, Roman, Arkadaşlık, Takım, Birlik Olma, Müzik, Göç, Sevgi

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL