canavar-otu---oyku-cemberi-2-9786050817188.jpg

Canavar Otu - Öykü Çemberi 2

Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Öykü Çemberi
Sayfa / Ebat: 24s. / 24x21
İlk ve Son Baskı: Ağustos’14 / Kasım’21
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-1718-8
Barkod: 9786050817188
10.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

İki köyün halkı önce kavga etmiş, sonra da birbirlerine küsmüş. Hem küsmüş hem de aralarına duvarlar örmüş. O duvarların arasında bir Canavar Otu büyümüş.

Defne, büyük bir dikkatle Tepeköylüleri izliyordu. Ovaköylülerle aralarında pek bir fark yoktu. Naziktiler... Çalışkandılar... Onları sevmişti.

Ovaköylüler ve Tepeköylüler, ayrılığın değil birliğin, kavganın değil sevginin hakim olduğu bir dünya kurabilecekler mi?

Editörün görüşü
Çocuklar, ebeveyn ve öğretmenler tarafından çok sevilen Öykü Çemberi Seti, şimdi özel kutusuyla raflarda… Çocuklarımıza davranış eğitimi verirken aklımıza takılan soruların cevabını bulabileceğimiz çok değerli bir kaynak ve rehber olan Öykü Çemberi Seti, eşsiz çizimleri, anlatımı ve yol gösterici niteliğiyle özellikle ebeveyn ve öğretmenlerin başucu kitabı. Her kitapta farklı bir değerin anlatıldığı Öykü Çemberi Seti ile çocuklar; hem doğru davranış eğitimine tabi olacak hem de evrensel değerler kazanmış olacaklar.
En önemli cümle
Defne büyük bir dikkatle Tepeköylüleri izliyordu. Ovaköylülerle aralarında pek bir fark yoktu. Naziktiler.. Çalışkandılar.. Onları sevmişti.
Bu kitap neden önemli
Öykü Çemberi setinde yer alan kitaplar, okul öncesi çağındaki çocukların değerler eğitimine katkıda bulunuyor. Farklı kavramları yalın bir dille ele alan bu öyküler, eğitimcilerin ve ebeveynlerin çocuklarıyla diyalojik okuma yapması için 200’ü aşkın etkinlik önerisi içeriyor. Serinin 10 kitaptan oluşması, her kitabın farklı bir erdemi konu edinmesi, öykülerin sonunda örnek etkinlik önerilerinin yer alması bu seriyi özellikle anaokulu öğretmenleri için çok önemli bir kaynak hâline getiriyor. Öykü Çemberi’nin her bir kitabında okuru, çocukların karakter gelişimini doğrudan etkileyen bir değerin akılda kalıcı bir hikâye ve olağanüstü ahenkli resimlerle sunulduğu eğlenceli dakikalar bekliyor.
Anahtar kelime
Sevgi, Dayanışma, Birlik, Dostluk, Empati, Yardımlaşma, Birlik Olma, Değerler, Sorumluluk

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
guzel-ahlaki-ogreniyorum---renklerle-guzel-dinim-boyama-kitabi-1-9786050843521.jpg

Güzel Ahlakı Öğreniyorum - Renklerle Güzel Dinim Boyama Kitabı 1

Asuman Kılıç
Timaş Çocuk
9.50 TL