Çöp Kamyonunun Gizemi - Levent İz Peşinde 6 - Timaş Yayınları

cop-kamyonunun-gizemi---levent-iz-pesinde-6-9786050843491.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Çöp Kamyonunun Gizemi - Levent İz Peşinde 6

Levent ve tayfası iz peşinde... Çöp kamyonunun gizemini aralıyorlar!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Levent İz Peşinde - 6
Sayfa / Ebat: 96s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Kasım’21 / Kasım’21
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4349-1
Barkod: 9786050843491
30.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Tayfa, kocaman yaz tatilini yazlıkta geçirmeye karar verir. Günler mutlu bir şekilde geçerken adada hırsızlık olaylarının arttığını öğrenirler. Üstelik Levent, adadaki evlerin soyan hırsızla çarpışmış, onu yakından görmüştür. Olayı çözmeye karar veren tayfa, hem hırsızı yakalamak hem de adada huzuru sağlamak ister.

Acaba Levent ve tayfası, Mert’e robot resmi öğretmeye çalışırken hırsızı yakalayabilecek midir?

Komik, saf, deli dolu Levent’in, haylaz kardeşi ve muzır sınıf arkadaşlarıyla birlikte “İz Peşinde” koştuğu, kılıktan kılığa girip her zamanki gibi başına türlü işler açtığı bu maceraya bayılacaksınız.

Editörün görüşü
Mustafa Orakçı'nın eğlenceli ve sürükleyici üslubuyla yazdığı Çöp Kamyonunun Gizemi, çocuklara kitap okumayı sevdirirken bir yerde huzurlu olmanın, barış içinde yaşamanın önemine de değiniyor. Çocuklarda etrafa karşı farkındalık uyandırarak birlikte yaşamanın değerini fark ettiriyor. Bu kitapta, maceranın yanı sıra dayanışmanın ve birlik olmanın farkında varıyorlar. Çocuklar bu kitapla hem birlikte yaşamanın önemini öğrenecekler hem de çok eğlenecekler. İz Peşinde 6 serisi, çocuklara yardımlaşma, iş birliği, paylaşma, arkadaşlık, dostluk, sorumluluk alma gibi değerleri kazandırıyor.
En önemli cümle
– Osman ben sanırım bu hırsızlık işini çözdüm. Dün akşamki evin önüne gitmemiz lazım. Acele etmeliyiz. Dua edelim de o mahalleden çöpler toplanmamış olsun.
Bu kitap neden önemli
Levent İz Peşinde serisinin kitaplarından olan Çöp Kamyonunun Gizemi, hem yeni bir maceraya sürüklüyor hem de arkadaşlığın ve toplumsal huzurun önemine vurgu yapıyor. Serinin bu kitabında adadaki hırsızın peşine düşen Levent ve Tayfası, adada tekrar huzur sağlamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Böylece hem deli dolu bir macera yaşıyorlar hem de adanın ne kadar değerli ve özel olduğunu fark ediyorlar.
Anahtar kelime
Dayanışma, Macera, Levent, Sevgi, Paylaşım, Dostluk, Arkadaşlık, Problem Çözme, Eleştirel Düşünme, Dedektiflik, Gizem

Diğer kitaplara göz atın