Dağlar Kükrediğinde - Timaş Yayınları

daglar-kukrediginde-9786050844603.jpg
Yeni

Dağlar Kükrediğinde

Vahşi Doğanın Kalbinde’nin yazarından arkadaşlığın, ailenin ve hayvanları korumanın önemini anlatan sürükleyici ve macera dolu bir hikâye.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Gümüş Romanlar
Sayfa / Ebat: 288s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Mayıs’22 / Mayıs’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4460-3
Barkod: 9786050844603
57.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Yılan bilimci bir anne ve otel müdürü bir babanın kızı olan Ruby, Avustralya’nın kırsal bölgelerinde yaşar. Hem annesinin etkisi, hem de kırsal bölgede büyümenin etkisiyle doğaya karşı oldukça ilgilidir ve yaban hayat fotoğrafçısı olmak ister. Fakat Ruby’nin bir günde apar topar tüm hayatı değişir. Babasının okyanusun ötesinde, Hindistan’da, yeni açılacak bir otelin işletmesini kabul etmesiyle Avustralya’da kurduğu düzeni sarsılır. Artık kendini ait hissettiği yerden, okulundan ve arkadaşlarından uzak kalacaktır.
 
Ruby, Avustralya’yı özlese de Himalayalar’da kendisini eşi benzeri görülmemiş bir doğa karşılar fakat yüzleşmesi gereken bazı şeyler vardır: Dağın lanetli olduğuna dair söylentiler ve kurtarılması gereken son dağ leoparları.
Bu kitap neden önemli
-Ölüm, keder gibi ciddi konuları macera ve merhamet ile birleştiren Dağlar Kükrediğinde, kısa sürede Genç Timaş’ın en sevilen kitaplarından biri olacak. -Dağlar Kükrediğinde hayvan haklarının gündemde olduğu bugünlerde gençlere bir hayvanı korumanın önemini anlatan umut dolu bir hikâye -Doğa ile iç içe yaşayan Jess Butterworth, eserlerini doğa ile arasındaki kuvvetli bağdan ilham alarak yazıyor. Güçlü ve dikkat çekici anlatımı ile okurlara keyifli bir deneyim sunuyor. Genç yaştaki Butterworth, geleceğin en parlak yazarlarından biri olarak görülüyor.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bu-bizim-anlasmamiz-9786050844474.jpg

Bu Bizim Anlaşmamız

Genç Timaş
135.00 TL