Dikkat Zeka (2 Yaş) - Timaş Yayınları

dikkat-zeka-2-yas-9786257771344.jpg

Dikkat Zeka (2 Yaş)

Hayatta ve Okulda Başarı! Dikkatli Çocuk, Başarılı Çocuk
Marka: Dikkat ve Zeka Akademisi
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Dikkat Zeka Kitapları
Sayfa / Ebat: 48s. / 21x29,7
İlk ve Son Baskı: Eylül’23 / Eylül’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-7771-34-4
Barkod: 9786257771344
Alt Başlık: Disiplinlerarası Bağlantı Sistemi
Üst Başlık: Görsel, Sayısal, İşitsel, Düşünsel
95.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

 

Bu kitap dikkati, öğrenmeyi, düşünme becerilerini, motivasyonu, çalışma verimliliğini artırma adına geliştirilmiştir. Okul hayatında ve günlük hayatta problemlere yaratıcı çözümler üretilmesine yardımcı olmanın yanında içerikler oluşturulurken kullanılan ‘’Disiplinlerarası Bağlantı Sistemi’’ ile çocukların günlük hayattaki karmaşık problemlere yönelik farklı bilgi ve deneyimleri bir arada kullanabilmelerini sağlamaktadır.

Dikkat–Zekâ, uzman kişiler tarafından SCAMPER öğrenme tekniği ve Disiplinlerarası Bağlantı Sistemi gibi bilimsel tekniklerden yola çıkarak hazırlanmış çalışmalardan oluşmaktadır.

 Bu set sayesinde üretkenliğin dört temel boyutu olan akılcılık, esneklik, özgünlük ve zenginleştirme etkinlikleri ile çocuklar, doğuştan gelen kapasitelerini en yüksek verimlilikte kullanabilmek için ihtiyaç duyduğu kazanımları eğlenceli ve zevkli aktiviteler eşliğinde edinecektir.

Editörün görüşü
Hayatın içindeki deneyimlerimize eşlik eden, çözülmesi kimi zaman imkânsız görünen problemlere herhangi bir kitap bizi hazırlayamayabilir veya öncesinde karşımıza çıkması muhtemel tüm bu problemleri eksiksiz bir şekilde listeleyip bizleri olacaklardan haberdar edemeyebilir. Çünkü hayat herkes için farklı seyreder. Ancak bir kitap, hâlihazırda bulunan fark etme ve karar verme süreçlerimizi hızlandırmayı ve genişletmeyi, çevremize ve olaylara yönelik algımızı ve dikkatimizi geliştirmeyi başarabilir. Bu sayede problem çözme yeteneğimize ilişkin sahip olduğumuz donanım çeşitlilik gösterecek ve farklı çözüm yolları bulmaya veya farklı düşünmeye olan yatkınlığımız artacaktır. Dikkat-Zekâ bunun üzerine hazırlanmış bir kitap. Bu kitaplar analitik ve eleştirel düşünmeyi, planlama yapmayı, duygu ve değer gelişimini destekler. Çocukların gelişimsel dönemlerine uygun olarak hazırlanan içerikler, kapasitelerini en yüksek verimlilikle kullanmalarına yardımcı olacaktır
Bu kitap neden önemli
Dinamik ve keyifli aktivitelerle çocukların 24 farklı alandaki beyin gelişimini desteklemektedir. Kolay uygulanabilir yönergeleriyle çocukların kendi kendine çalışabileceği bir sistem geliştirilmiştir.
Anahtar kelime
Başarı, Dikkat, Eğitim, Hafıza, Zekâ, Problem Çözme

Diğer kitaplara göz atın

sag-beyin-sol-beyin-egzersizleri-set-3-kitap-9786257771030.jpg

Sağ Beyin Sol Beyin Egzersizleri Set (3 Kitap)

Mutahhare Müslime Arslaner
Dikkat ve Zeka Akademisi
325.00 TL
dikkat---zeka-1-sinif-seti---7-yas-7-kitap-9786050831085.jpg

Dikkat - Zeka 1. Sınıf Seti - 7 Yaş (7 Kitap)

Mehmet Türkdoğan
Dikkat ve Zeka Akademisi
275.00 TL