dolu-botlar-9786050639995.jpg
TANITIM VİDEOSU
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Dolu Botlar

Bir Cesaret ve Kendi Olma Hikâyesi!
Marka: Sincap Kitap
Kitaplık: Okul Öncesi
Diziler: Okul Öncesi
Sayfa / Ebat: 32s. / 23,5x27,5
İlk ve Son Baskı: Ocak’21 / Ocak’21
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-06399-9-5
Barkod: 9786050639995
Orjinal Dil: Fransızca
27.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

 

Ailesi, Can’a yeni bir çift bot alır. Can, ailesinden yeni bir çift botun yanı sıra bir sürü öğüt, istek ve kaygı da alır. Ancak Can, bu yükleriyle günü geçirmekte ve oyun oynamakta zorlanır. Bu kitapta bir çocuğunun paylaşarak ve oyun oynayarak “yüklerinden” kurtulup nasıl özgürleştiğini okuyacaksınız. 


Neyse ki biraz su birikintisi ve biraz dostlukla Can, bir kuş gibi hafifledi…

Editörün görüşü
Ailelerin çocuklarına yükledikleri sorumluluklar, aşırı beklentiler, kendi hayallerini yaşatma çabalarının hikaye kahramanı çocuğa büyük gelen botlar metaforuyla anlatıldığı ve sonunda kendi hayallerinin peşinden koşarak ailesinin yüklediklerinen kurtuluşunu anlatan hikaye.
En önemli cümle
Ve sonunda Can kendi hayallerinin peşinden gitti. Neyse ki biraz su birikintisi ve biraz dostlukla Can, bir kuş gibi hafifledi…
Bu kitap neden önemli
Her yaştan insana hayallerinin peşinden özgürce koşabilme cesareti verir. Çocuklara √ Hayır demek √ Kendi olmak √ Karar verebilmek için farkındalık kazandırır. Yetişkinlere √ Kendi hayalleri ve kaygılarını çocuklara yüklememek √ Çocuklara kendi olmaları için fırsat vermek √ Zorbalık yapmadan yetiştirmekle ilgili farkındalık kazandırır. Çocukları dünyasına onların gözünden bakmaya hazır mısınız? Her birey biricik ve farklı, öyleyse kendi olmak herkesin hakkı! Hikaye okula başlayacak bir çocuğa ailesinin yeni aldığı çizmelere olan sevinci ile başlamaktadır. Botlar ayağına büyük gelen çocukğa her sayfada aile fertleri bir seyler koyar. Botlar annesinin başarı beklentileri, babasının yeme ve büyümesi ile beklentileri, büyükannesinin endişe ve kaygıları, büyükbabasının hayalleri ile dolmaktadır. Sonra bu ağırlıklarla okulda arkadaşlarıyla oynayamaz, koşamaz, yağmur sularında zıplayamaz. Korsancılık oyununa dayanamayıp ani bir kararla botlarını ve içindekilerini fırlatıp kendi istek ve hayallerinin peşinde koşar. Kitap ailelere çocukları üzerinde bilmeden kurdukları baskıların farkındalık oluştururken çocuklara kendileri olma, kendilerini ifade etme, hayallerinin peşinde koşma gibi konularda metaforik anlatımıyla özgün bakış açısı kazandıracaktır..
Anahtar kelime
Zorbalık, Ebeveynlik, Ebeveyn, Hikaye, Özgürlük, Çeviri, Kare Kitap, Kendin Olmak, Çocuk, Çocuk Kitabı, Masal, Okul Öncesi, Anaokulu

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bul-beni-okyanusta-saklambac-9786057064585.jpg

Bul Beni Okyanusta Saklambaç

Serap Armutlu Acar
Sincap Kitap
45.00 TL