Duvarın Arkasında Ne Var? - Timaş Yayınları

duvarin-arkasinda-ne-var-9786050834703.jpg
TANITIM VİDEOSU
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Duvarın Arkasında Ne Var?

Hiçbir duvar, mutlu olmak için engel değil...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 36s. / 26x26
İlk ve Son Baskı: Kasım’20 / Haziran’23
Baskı Sayısı: 6
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3470-3
Barkod: 9786050834703
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

HİÇBİR DUVAR MUTLU OLMAK İÇİN ENGEL DEĞİL…

Bir gün çocuk, her günkü gibi bahçede oyun oynuyor, hayaller kuruyordu. Birden gözü karıncalara takıldı. Duvarın arkasına geçiyorlardı. Kocamandı duvar. Tabureleri üst üste koyup üstüne çıksa bile duvarın arkasını göremiyordu. Merak etti, düşündü, heyecanlandı… Boya kalemlerini, düşüncelerini, hayallerini yanına aldı ve çizmeye başladı. Böylece duvarın arkasında ne olduğunu görebilecekti… Sahi Duvarın Arkasında Ne Var’dı?

Duvarın Arkasında Ne Var? , bir çocuğun merak duygusunu destekleyen ve duyularıyla keşfetmesini sağlayan masalsı bir hikâye…

Editörün görüşü
Ayşegül Dede, akıcı ve yalın üslubuyla yazdığı Duvarın Arkasında Ne Var? kitabıyla okul öncesi çocuklara sesleniyor. Okul öncesi ilk kurgu kitabıyla Ayşegül Dede, çocukları hayal gücünü kullanmaya ve merak etmeye çağırıyor. Duvarın arkasında neler olduğunu merak eden, hayal eden bir çocuğun hikâyesini anlatan kitap, masalsı üslubuyla çocukların başucu kitaplarından olacak. Hayal gücü ve merak temalarını ön plana çıkaran kitapta, bir çocuğun hayal gücünü nasıl kullandığına şahit oluyoruz ve hayal gücünün önümüzdeki tüm engelleri yenebileceğine. Duvarın Arkasında Ne Var, hem hikâyesi hem de şarkısıyla çocuklar tarafından çok sevilecek.
En önemli cümle
“Çocuk, bir gün duvarın üstüne konan bir kuş görmüş. Kuş, çocuğa dönüp gagasını sallamış. Kanatlarını kocaman açıp duvarın ötesine uçuvermiş. Keşke çocuğun da kanatları olsaymış. O zaman duvarın arkasını kolayca görebilirmiş. Acaba duvarın arkasında ne varmış?”
Bu kitap neden önemli
Çocukların hayatı, her şeyi yaşayarak ve deneyerek keşfettikleri okul öncesi dönem, onların merak duygularını tatmin etmede ve hayal güçlerini kullanmada en önemli dönemdir. Çocuklar bu dönemde merak ettikleri hey şeyi sorarlar. Sormadan önce veya sonra ise hayal gücünü devreye sokarlar. Hayal gücü, tüm yaratıcı faaliyetlerin temelidir. Yaratıcı potansiyelin en üst düzeyde olduğu dönem ise okul öncesi dönemdir. Çocuklar bu dönemde hayal güçlerini sanatsal faaliyetlerine, resimlerine yöneltirler. Duvarın Arkasında Ne Var?, bahçesindeki duvarın arkasında ne olduğunu merak eden bir çocuğun hikâyesi… Duvarın arkasını merak eden çocuk, her çocuk gibi hayal gücünü devreye sokuyor ve kendisini resmiyle anlatıyor. Masalsı üslubu, yalın anlatımı, birbirinden anlamlı, rengârenk resimleriyle Duvarın Arkasında Ne Var? kitabı merak ve hayal gücü üzerine yükseliyor. Kidsnook Masal Akademisi’nin kurucusu, öğretmen, öğretmen adayları ve ebeveynlere yönelik ‘Çocukla İletişimde Hikâye Anlatıcılığı’ seminerleri ve eğitimleri veren Ayşegül Dede, ilk kurgu kitabıyla çocuklara sesleniyor.
Anahtar kelime
Kitap, Hayal Gücü, Sınırlar, Duvar, Engel, Mutluluk, Özgürlük, Merak, Keşif, Okul Öncesi, 4+ yaş

Diğer kitaplara göz atın