Esrarengiz Adaya Yolculuk - Levent İz Peşinde 6 - Timaş Yayınları

esrarengiz-adaya-yolculuk---levent-iz-pesinde-6-9786050843484.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Esrarengiz Adaya Yolculuk - Levent İz Peşinde 6

Levent ve tayfası iz peşinde... Esrarengiz adadaki çevre felaketini önlüyor!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Levent İz Peşinde - 6
Sayfa / Ebat: 96s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Kasım’21 / Kasım’21
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4348-4
Barkod: 9786050843484
30.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Adada çiğ köfteci bulamadığı için surat asan Kâmil, balık tutmaya karar verir. Kısa zamanda bulduğu tekneyle tayfayı da geziye çıkarır. Tayfa, ufak bir adayı keşfederken hiç beklemedikleri bir şeyle karşılaşır: Ölü balıklar… Bu çevre felaketine kimin sebep olduğunu bulmaya çalışan tayfa, kötü adamların peşine düştü.

Acaba Levent ve tayfası, hem çevre felaketini önleyecek hem de kötü adamları yakalayabilecekler midir?

Komik, saf, deli dolu Levent’in, haylaz kardeşi ve muzır sınıf arkadaşlarıyla birlikte “İz Peşinde” koştuğu, kılıktan kılığa girip her zamanki gibi başına türlü işler açtığı bu maceraya bayılacaksınız.

Editörün görüşü
Mustafa Orakçı'nın eğlenceli ve sürükleyici üslubuyla yazdığı Esrarengiz Adaya Yolculuk, çocuklara kitap okumayı sevdirirken çevre bilinci kazanmanın ne kadar önemli olduğunu anlatıyor. Çocuklarda çevreye ve doğaya karşı farkındalığı artırıyor. Bu kitapta, maceranın yanı sıra çevremizde olup biteni fark etmenin ve çevreyi korumanın, çevreye zarar vermemenin hem şimdi için hem de gelecek için ne kadar önemli olduğunu fark ettiriyor. Çocuklar bu kitapla birer çevre koruyucusu olacaklar. İz Peşinde 6 serisi, çocuklara yardımlaşma, iş birliği, paylaşma, arkadaşlık, dostluk, sorumluluk alma gibi değerleri kazandırıyor.
En önemli cümle
Denizden gelen rüzgâr serinlik veriyordu. Bu serinlik bana mutluluk vermiyordu. Aklımda balıklar vardı. Gölün yüzeyindeki ölmüş balıkların görüntüsü aklımdan çıkmıyordu. Diğerlerinin yüzüne bakılırsa onların da keyfi yoktu.
Bu kitap neden önemli
Levent İz Peşinde serisinin kitaplarından olan Esrarengiz Adaya Yolculuk, hem yeni bir maceraya sürüklüyor hem de çevre bilinci kazanmanın önemine vurgu yapıyor. Serinin bu kitabında yeni yerler keşfederken bir adayla ve ölü balıklarla karşılaşan Levent ve Tayfası, çevre felaketini önlemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Böylece hem deli dolu bir macera yaşıyorlar hem de çevreyi korumanın ne kadar önemli olduğunu anlıyorlar.
Anahtar kelime
Arkadaşlık, Dostluk, Macera, Levent, Ada, Yolculuk, Dayanışma, Paylaşım, Problem Çözme, Eleştirel Düşünme

Diğer kitaplara göz atın