Festergrimm (Ciltli) - Timaş Yayınları

festergrimm-ciltli-9786050846409.jpg

Festergrimm (Ciltli)

Tuhaf Deniz Kasabası hiç bu kadar ürkütücü olmamıştı… Tuhaf Deniz Kasabası Efsaneleri’nin ödüllü yazarı Thomas Taylor, serinin dördüncü kitabı Festegrimm ile her zamankinden daha ürkütücü, daha komik ve daha güçlü bir dönüş yapıyor.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Bilim-Kurgu
Sayfa / Ebat: 320s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Aralık’22 / Aralık’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4640-9
Barkod: 9786050846409
260.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

MEKANİK BİR DEV UYANIRKEN, KASABA İÇİN ZAMAN DARALIYOR!

 

Büyük Nautilus Oteli’nin Kayıp Eşya Koruyucusu Herbie ve korkusuz arkadaşı Violet, şu ana dek Tuhaf Deniz Kasabası’nın pek çok sırrını ortaya çıkarmıştır: Dalgaların altında gizlenen, sahillere vuran ve kilitli kapıların ardında yatan sırlar. Zeki ve acımasız düşmanları Sebastian Yılanbalık, kasabanın soğuk ve fırtınalı bir gününde ölümden dönmüşçesine ortaya çıkıp uzun süredir kapalı olan balmumu müzesini açma planlarını anlattığında, maceraperest ikili onun kötü niyetlerinden şüphelenir. Araştırmaları onları kasabanın sırlarla dolu efsanevi geçmişine götürdüğünde, haklı olduklarını anlarlar. Sebastian Yılanbalık, anahtarının Herbie’de olduğunu inandığı bu sırrı ortaya çıkarmak için her şeyi göze almıştır. 

Ölümden dönen ezeli baş düşman… Ürkütücü efsaneler… Hareket eden balmumu heykelleri… Ve kasabayı kasıp kavuran devasa bir robot… Devamı için yeterince cesaretli misin?

Bu kitap neden önemli
Okurlarımızın kalbinde taht kuran Tuhaf Deniz Kasabası Efsaneleri’nin ilk üç kitabı Malamander, Gargantis ve Shadowghast büyük bir satış performansına ulaştı. Serinin dördüncü kitabında halihazırda tanıdığımız karakterler ve aşina olduğumuz mekanlarda geçen, temponun katlanarak arttığı, ters köşe içeren bir kurgu okumak okurlara büyük bir zevk verecek. Özgün fantastik figürler seriye her zamankinden daha ürpertici bir atmosfer kazandırıyor. Kitabın içinde Türk lokumu gibi kültürümüze ait ögeler bulunuyor ve yazar bu ögeleri kurgunun en önemli yerlerinde bir çıkış yolu olarak kullanıyor. Kitabın içinde yer alan ilgi çekici ve özgün mekan çizimleri okura interaktif ve zenginleştirilmiş bir metin sunuyor. Herbie ve Violet’in arasındaki dostluk her geçen kitapta büyümeye devam ediyor ve bu ikili boylarından büyük maceralara atılmaktan çekinmiyor. Yaşadıkları karakter gelişimi genç okurlara örnek olacak. Sony Pictures serinin film haklarını satın aldı. Oyuncak Hikâyesi, Ters Yüz, Yukarı Bak gibi kült animasyonların yönetmeni Josh Cooley tarafından yönetilecek olan film uyarlaması merakla bekleniyor. Festergrimm, serinin son ve beşinci kitabı olan Mermedusa’nın ön okumasını içeriyor. Thomas Taylor’ın sihirli dokunuşu imkansız olana inanmanızı sağlıyor! -Catherine Doyle, Çok satan gençlik kitapları yazarı Tuhaf Deniz Kasabası'nın en iyi efsanelerine hayat veren ve okurları tamamen büyüleyerek içine çeken, dillere destan fantastik bir seri! -My Shelves Are Full Tuhaf Deniz Kasabası maceralarında sevdiğiniz ve dört gözle beklediğiniz her şeyi bu kitabın sayfalarında bulabilirsiniz. Serinin dördüncü kitabı Festergrimm, her yaştan okurunu memnun edecek. Önceki kitaplardaki gibi akıp giden bir macera ve ters köşelerle dolu anlara hazır olun! -Netgalley Thomas Taylor yine yaptı yapacağını! Herbie ve Violet ile birlikte Tuhaf Deniz Kasabası’na geri dönmek ve yeni bir maceralara atılmak ne büyük bir zevk! -GoodReads okur yorumu.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL
Yeni
mucizevi-tatlicilar-ciltli-somizli-9786259429069.jpg

Mucizevi Tatlıcılar (Ciltli Şömizli)

Natasha Hastings
Genç Timaş
320.00 TL