Filippo, Ben Ve Kiraz Ağacı (Fleksi Cilt) - Timaş Yayınları

filippo-ben-ve-kiraz-agaci-fleksi-cilt-9786050847291.jpg

Filippo, Ben Ve Kiraz Ağacı (Fleksi Cilt)

Çok Satan Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe’nin Devam Kitabı
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik
Diziler: Gümüş Romanlar
Sayfa / Ebat: 144s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Nisan’23 / Nisan’23
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-4729-1
Barkod: 9786050847291
140.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Tüm dünyada milyonlarca okura ulaşan ve Türkiye’de en çok satan gençlik kitaplarından biri olan Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe’nin bu devam romanında Mafalda, karşımıza her zamankinden daha cesur ve daha kararlı bir genç kız olarak çıkıyor.

On yaşından beri görme yetisini günden güne kaybeden Mafalda, şimdi on üç yaşında ve artık tamamen karanlıkta. 

Mafalda’nın karanlıkla mücadelesinde ona eşlik eden çok özel iki isim var: Kural tanımaz ama bir o kadar eğlenceli Filippo ile asla yanından ayrılmayan sadık kedisi Ottimo Turcaret. Filippo ve Ottimo Turcaret, her macerasında Mafalda’nın yanındalar.
Mafalda, Filippo ve Ottimo Turcaret ile çok iyi zaman geçirse de bir süredir işsiz olan ve depresyonla boğuşan babası ile Filippo’yla arkadaşlıklarını sınayan Debbie yüzünden kendini hiç beklemediği durumlarda buluyor. Tüm olumsuzluklara rağmen Mafalda, hayatın tadını çıkarmayı ve yeni insanlar tanıyıp yeni maceralara atılmayı ihmal etmiyor. 
Evsiz hippi Elsa ile üst komşusu Nino dede, Mafalda’nın hayatına yeni renkler katıyorlar. Mafalda, bu dostluklar sayesinde yeni dünyaların kapısını aralıyor ve daha önce sormaya korktuğu soruları sorup keşfetmediği duygularıyla yüzleşiyor.
En önemli cümle
“Görme yetimi kaybedince karanlıkta canavarların olmadığını, sadece gölgelerin olduğunu öğrendim. Karanlıkta annemle babamın, en iyi Arkadaşım Filippo’nun ve Ottimo Turcaret’in gölgelerini görüyorum. Bu gölgelerden biri hiç ses çıkarmadan kaybolacak olursa asıl bu korkutucu olur işte.”
Bu kitap neden önemli
-Dünya çapında otuzdan fazla dile çevrilen, milyonlarca okurun kalbinde that kuran Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe’nin devam romanı. -Paola Peretti uluslararası alanda çoksatan, birçok övgü almış ve dokunaklı kalemi ile tanınan başarılı bir yazar. -Mafalda, bu devam romanında artık hastalığı ile nasıl yaşayacağını biliyor. Geçmişi geride bırakıyor fakat yeni zorluklara göğüs geriyor. En yakın arkadaşını kaybetme tehlikesiyle yüzleşiyor, depresyondaki babasına nasıl yardım edebileceğini düşünüyor, okulda zorbalıkla mücadele ediyor ve yeni insanlarla tanışıyor.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
en-dogru-arkadasiniz-9786259464831.jpg

En Doğru Arkadaşınız

Kirsty Applebaum
Genç Timaş
165.00 TL
Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL