Gargantis - Timaş Yayınları

gargantis-9786050838039.jpg

Gargantis

Efsanevi MALAMANDER’ın Devam Kitabı Sarsıcı bir fırtına ile başlayan, karanlık denizin dibinde biten sahil kasabası gizemi!
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Bilim Kurgu - Fantastik
Sayfa / Ebat: 368s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Mayıs’21 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 9
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3803-9
Barkod: 9786050838039
Alt Başlık: Tuhaf Deniz Kasabası
245.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Tuhaf Deniz Kasabası’nın üzerinde patlamaya hazır fırtına bulutları dolaşıyor. Balıkçıların söylediğine göre buna sebep olan şey efsanevi bir canavar. Ve bilirsiniz ki efsanelerin, yeniden hayat bulmak gibi bir alışkanlığı var.

Biri, bu ürkütücü sahil kasabasının altındaki sulu mağaralarda uyuyan antik Gargantis’i uyandırıyor. Görünüşe göre Gargantis bir şeyin peşinde: Su altı sığınağından çalınan bir hazine. Belki de bu hazine Büyük Nautilus Oteli’nin Kayıp Eşya Sorumlusu Herbert Limon'un gözetimindedir. Cesur Violet ve sadık dostu Herbert, Gargantis'in ne istediğini ve hazinesini kimin çaldığını bulmak için elinden geleni yapacak. Fakat gizemli karakterlerle dolu bir kasabada suçlu, yoldan geçen herhangi biri olabilir!

İki maceraperestin, suların hiç durulmadığı Tuhaf Deniz Kasabası’nda başlayan, denizin soğuk ve karanlık derinliklerinden geçen olağanüstü macerası devam ediyor!

Editörün görüşü
Tadı damağımızda kalan Malamander'ın devam kitabı Gargantis'te okuru yine nefes kesen bir macera bekliyor!
En önemli cümle
“Gargantis uyur, kasaba durur. Gargantis uyanır, kasaba sallanır. Ve deniz her şeyi yutar.”
Bu kitap neden önemli
• Serinin ilk kitabı Malamander, Instagram oylamasında okurlarımız tarafından 2020’de yayımlanan En İyi Genç Timaş kitabı seçildi. • Tüm dünyada 16’dan fazla ülkede yayımlanan, ilk kitabı 2019’un en sevilen kitaplarından biri olan 5 kitaplık bir serinin ikinci kitabı Gargantis, Malamander’dan farklı olarak hâlihazırda tanıdığımız ve sevdiğimiz karakterleri efsanevi bir maceraya sürüklüyor. • Thomas Taylor kısa sürede okurların ve eleştirmenlerin ilgisini çekmeyi başararak Fantastik türünün aranan yeni kanı olduğunu gösterdi. • Sony Pictures serinin film haklarını satın aldı ve film Oyuncak Hikâyesi, Ters Yüz, Yukarı Bak gibi kült animasyonların yönetmeni Josh Cooley tarafından yönetilecek. • Malamander ve Gargantis’in ciltli özel baskısı seriyi seven okurlar tarafından çok sevilecek. • Gargantis’in özel ciltli baskısı yazarın okurlara hediye olarak yazdığı ‘Bay Yumuşakça’ adında bonus hikâyeyi içeriyor.
Anahtar kelime
Fantastik, Macera, Efsane, Efsaneler, Mit, Kültür, Arkadaşlık, Gizem

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL
Yeni
mucizevi-tatlicilar-ciltli-somizli-9786259429069.jpg

Mucizevi Tatlıcılar (Ciltli Şömizli)

Natasha Hastings
Genç Timaş
320.00 TL