Geleceği Kurtaran Makine - Timaş Yayınları

gelecegi-kurtaran-makine-9786050847918.jpg

Geleceği Kurtaran Makine

Gerçekten İstersem Benim Gücüm Her Şeye Yeter
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 32s. / 22x27
İlk ve Son Baskı: Ağustos’23 / Ağustos’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4791-8
Barkod: 9786050847918
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Ahmet küçük laboratuvarına girdi. Uzun zamandır aklını kurcalayan bir konuyu düşünüyordu: zaman makinesi! Evet, bir çoğumuz geleceğe yolculuk yapabileceğimiz bir zaman makinesine sahip olmak isteriz. Böylelikle yüz sene sonra hayatta neler olacağını görmeyi hayal ederiz.

Sonunda Ahmet geleceğe yolculuk yaptı… Ancak gördükleri karşısında şaşkına döndü. Doğa ve çevre kirlilik içerisindeydi. Zaman kaybetmeden dünyayı eski hâline döndürmeli, bir şeyler yapmalıydı, dünyayı kurtarmanın yolu ne olabilirdi?

Editörün görüşü
Geleceği Kurtaran Makine, okul öncesi çocuklara çevre kirliliği konusunda farkındalık kazandırmayı amaçlıyor. Ahmet'in sıra dışı bir yöntemle dünyaya verdiğimiz zararları keşfettiği ve bu durumu düzeltmek için hayaller kurduğu bu öykü, hassas bir konuyu çocukların anlayabileceği bir dille ele alıyor. Kitap, çevre kirliliği meselesini çocuklara sevimli resimlerle ve etkileyici bir anlatımla sunarak onların bu önemli konuda bilinçlenmelerini sağlıyor.
En önemli cümle
"Küçük Ahmet'le yaşlı Ahmet, zaman makinesine bindiler ve 2122 yılına doğru yola çıktılar."
Bu kitap neden önemli
• Okuru, azimli olursa her şeyi başarabileceğine inandıran cesaret verici bir hikâye. • Plastik kullanımı, gaz emisyonu gibi karmaşık çevre sorunlarını yaş grubuna uygun ifadelerle sunan bir kitap. • Eser, hem geleceğe gitmek gibi hayal gücünü destekleyen bir hikâyeye hem de umut etmek, duyarlı olmak gibi kazanımlara sahip.
Anahtar kelime
Çevre Bilinci, Bilinçli Olmak, Farkındalık, Çevre Kirliliği, Doğa sevgisi, Hayal Gücü, Azim

Diğer kitaplara göz atın