Geleceği Kurtaran Makine - Timaş Yayınları

gelecegi-kurtaran-makine-9786050847918.jpg

Geleceği Kurtaran Makine

Gerçekten İstersem Benim Gücüm Her Şeye Yeter
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 32s. / 22x27
İlk ve Son Baskı: Ağustos’23 / Ağustos’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4791-8
Barkod: 9786050847918
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Ahmet küçük laboratuvarına girdi. Uzun zamandır aklını kurcalayan bir konuyu düşünüyordu: zaman makinesi! Evet, bir çoğumuz geleceğe yolculuk yapabileceğimiz bir zaman makinesine sahip olmak isteriz. Böylelikle yüz sene sonra hayatta neler olacağını görmeyi hayal ederiz.

Sonunda Ahmet geleceğe yolculuk yaptı… Ancak gördükleri karşısında şaşkına döndü. Doğa ve çevre kirlilik içerisindeydi. Zaman kaybetmeden dünyayı eski hâline döndürmeli, bir şeyler yapmalıydı, dünyayı kurtarmanın yolu ne olabilirdi?

Editörün görüşü
Geleceği Kurtaran Makine, okul öncesi çocuklar için çevre kirliliğine dikkat çekiyor. Sıra dışı bir yöntemle dünyaya verdiğimiz zararı gören Ahmet, bu durumu düzeltmek için hayaller kuruyor. Bu kitabın en önemli özelliği, oldukça hassas olan çevre kirliliği konusunun çocuklara uygun bir üslupla ve harika resimlerle sunulmuş olması.
En önemli cümle
Küçük Ahmet'le yaşlı Ahmet, zaman makinesine bindiler ve 2122 yılına doğru yola çıktılar.
Bu kitap neden önemli
• Okuru, azimli olursa her şeyi başarabileceğine inandıran cesaret verici bir hikâye. • Plastik kullanımı, gaz emisyonu gibi karmaşık çevre sorunlarını yaş grubuna uygun ifadelerle sunan bir kitap. • Eser, hem geleceğe gitmek gibi hayal gücünü destekleyen bir hikâyeye hem de umut etmek, duyarlı olmak gibi kazanımlara sahip.
Anahtar kelime
Çevre Kirliliği, Doğa sevgisi, Hayal Gücü, Azim

Diğer kitaplara göz atın