Gördesli Makbule - Kurtuluşun Kahramanları 3 - Timaş Yayınları

gordesli-makbule---kurtulusun-kahramanlari-3-9786050842548.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Gördesli Makbule - Kurtuluşun Kahramanları 3

İsimsiz bir kahraman: Gördesli Makbule... Kurtuluşun binlerce kahramanından biri...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Kurtuluşun Kahramanları 3
Sayfa / Ebat: 96s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Eylül’21 / Eylül’21
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4254-8
Barkod: 9786050842548
17.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Timaş Çocuk'un çok sevilen "Kurtuluşun Kahramanları" dizisi devam ediyor.

Yine birbirinden cesur, gözüpek on kişi, yine birbirinden sürükleyici, heyecan verici, kimi zaman hüzünlendirici on hikâye...

Tarihî romanların usta kalemi İsmail Bilgin'den, ilköğretim 3. ve 4. sınıf öğrencileri için hazırlanmış, tarihimizin kahramanlarını ve o dönemi tanıtan bir eser. Okurlar hem dönem hakkında bilgi sahibi olacak hem tarihimizdeki kahramanların bir kısmını daha tanıyacak hem de bu vatan için yapılan fedakârlıkları öğrenecek...

Editörün görüşü
İsmail Bilgin, tarih alanındaki araştırmalarını gençlerin seviyesine inerek kurguya aktarabilen başarılı yazarlarımızdan. Kurtuluşun Kahramanları serisiyle çocuklara milli tarih bilinci, vatan sevgisi, tarih bilgisi kazandırıyor. Kurtuluşun Kahramanları, çocukların severek ve heyecanla okuyacağı bu seri aynı zamanda onlara dayanışma, milli birlik ve beraberlik, saygı, sevgi gibi kazanım ve kavramları da edindirecek. Kurtuluşun Kahramanları dizisi hem sağlayacağı tarihi alt yapı hem de kazandıracağı ahlaki değerler bakımından, yabancı kültürlerin kahramanlarını benimsemek durumunda kalan gençler için muhteşem bir alternatif. Kurguların birbirinden bağımsız olduğu on kitaptan oluşan Kurtuluşun Kahramanları dizisinde her kitap bir kahramanın tehlike, macera ve cesaret dolu hikâyesini anlatıyor.
En önemli cümle
– Çok konuştunuz. Gün bugündür. Vatan elden gidiyor, canımızı sakınma zamanı mıdır bre? Söyleyin bana. Ölümden ötesi var mı? Ölürsek şehidiz, kalırsak gazi. Daha fazla uzatmayın. Haydi vaziyet alalım. Zira ateş iyice şiddetlendi.
Bu kitap neden önemli
Milli Mücadele için halkı ayağa kaldıran eşsiz bir kadın kahraman Gördesli Makbule.. Millî Mücadele'nin kadın kahramanlarından Gördesli Makbule'nin hayatını anlatan kitap, Kurtuluş Savaşı zamanı verilen mücadeleyi de anlatıyor. Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarından Gördesli Makbule'nin hayatını anlatan kitapla çocuklar, Milli Mücadele'nin önemini, tarihimizi, vatanımızın nasıl kurtulduğunu ve bu vatan için kimlerin savaştığını öğrenecekler. Çocuklar bu kitapla hem tarihimizi öğrenecekler hem sevecekler hem de milli tarih bilinci edinecekler.
Anahtar kelime
Vatan, Vatan Sevgisi, Fedakârlık, Kurtuluş Savaşı, Birlik Olma, Dayanışma, Cesaret, Kahraman, Kahramanlık, Manisa

Diğer kitaplara göz atın