Kağıttan Son Turna Kuşu - Timaş Yayınları

kagittan-son-turna-kusu-9786050833751.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Kağıttan Son Turna Kuşu

Hiroşima, 1945. Binlerce hayatın değiştiği günde kaybolan küçük bir kalp...
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Gümüş Romanlar
Sayfa / Ebat: 320s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Eylül’20 / Mayıs’23
Baskı Sayısı: 7
ISBN: 978-605-08-3375-1
Barkod: 9786050833751
Orijinal Dil: İngilizce
145.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Günümüz Japonya'sından, nükleer bombanın Hiroşima'yı mahvettiği güne uzanan, kalplerdeki umudu yeşertecek unutulmaz bir roman...
 
Mizuki'nin büyükbabası Ichiro'nun kişiliği karısının vefatından sonra değişmiştir. O neşeli ve mutlu kişi gitmiş; yerine yıllardır biriken pişmanlıkların ezdiği, hayatla bağlarını koparmış Ichiro gelmiştir. Bu değişimin sebebi, Ichiro'nun ergenlik çağında yaşadığı Hiroşima'ya nükleer bombanın atıldığı günde gizlidir. Mizuki büyükbabasını yıllarca herkesten sakladığı anlatması için cesaretlendirir.
 
Ergenlik çağındaki Ichiro, evinde arkadaşı Hiro'yla beraber vakit geçirirken dehşet verici nükleer bombanın atılmasıyla kör edici bir parlamaya şahit olur. İki arkadaş, çok ağır hasar almış bu şehirde büyük cesaret sergileyerek Hiro'nun beş yaşındaki kız kardeşi Keiko'yu bulmaya çalışırlar. Ichiro ve Hiro Keiko'yu  kurtarabilecek midir? Peki ya Ichiro babasına ve Hiro'ya verdiği sözleri tutabilecek midir? 
 
 
Bir Japon efsanesine göre,  kâğıttan bin tane turna kuşu katlama sabrını gösterenlerin dilekleri gerçek olurmuş. Ichiro, yapması gereken son turna kuşunu tamamladığında her şey yoluna girecek mi? Üzerinden bunca yıl geçmiş bir söz için Mizuki büyük babasına yardım edebilecek mi?
Editörün görüşü
Arkadaşlığın, vefanın, hayata tutunmanın, aile olmanın yeni anlamlar kazandığı bu kitap güçlü hikayesiyle okuru uzun süre etkisi altına alacak.
En önemli cümle
Hepimiz hikâyelerden meydana geliyoruz. Eskiden hikâyelerimizin Hayatlarımız gibi Doğrusal olduğunu zannederdim Ama yanılmışım Hikâyelerimiz Çember içinde çembermiş Üst üste binen, Bir araya gelen Hayatımız boyunca Hafifçe dalgalanarak Hafızamızdan siliniyorlar Senin hikâyen de Unutulurdu Kaybolurdu Ama kaydettik biz onu Sen ve ben Her daim Usul usul salınsın diye Sonsuza kadar.
Bu kitap neden önemli
Düz yazı, serbest nazım ve haiku şiirlerinin etkileyici bir karışımıyla anlatılan ve Natsko Seki'nin tam sayfa illüstrasyonlarıyla bezenmiş, çok güçlü ve unutulması güç bir cesaret ve hayatta kalma hikâyesi.
Anahtar kelime
Hiroşima, Japonya, Dostluk, Aile, Anı, Bağ, Sabır, Umut

Diğer kitaplara göz atın