Kanatlarım Var Benim - Timaş Yayınları

kanatlarim-var-benim-9786050838602.jpg
TANITIM VİDEOSU
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Kanatlarım Var Benim

Bir elmayla bir kuşum ilham veren hikâyesi...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 36s. / 26x26
İlk ve Son Baskı: Mayıs’21 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 3
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3860-2
Barkod: 9786050838602
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
- Eğer istersen sana dünyayı gösterebilirim. Sırtıma binmen yeterli, demiş kuş. 
- Ya istemiyorsam, demiş elma kurdu. 
- Hiçbir zaman ne kaçırdığını bilemeyeceksin, demiş kuş. 
- Benim elmamım içi rahat ve güvenli! Sen de kendine bir elma bulmalı, rahat ve güvende kalmalısın, demiş elma kurdu. 

Dünyayı keşfetmek isteyen bir kuşla elmasını bir türlü bırakmak istemeyen elma kurdunun hikâyesi... KANATLARIM VAR BENİM'le çocuklar, duvarın arkasında sonsuz bir yolculuğa çıkacaklar. 
Editörün görüşü
Duvarın Arkasında Ne Var ve Biri, Diğeri, Öteki, Beriki kitaplarının yazarı Ayşegül Dede’den, çocuklara dünyayı keşfetmenin değerini anlatan bir hikâye: KANATLARIM VAR BENİM… Ayşegül Dede, akıcı ve yalın üslubuyla yazdığı KANATLARIM VAR BENİM kitabıyla, çocukları “karşındakini olduğu gibi kabul etme”, “dünyayı keşfetme”, “merak” ve “özgürlük” duygularıyla tanıştırıyor. Daha uzağa ve daha yükseğe uçma merakı olan bir kuşla elmasından bir türlü ayrılmayan elma kurdunun hikâyesi, çocuklara ilham verecek. Kanatlarım Var Benim şarkısı ise çocukların söylemekten en çok zevk alacakları şarkılardan biri olacak…
En önemli cümle
- Bu dal ne kadar da eğri büğrü! Dümdüz olsaydı rahatlıkla ilerleyebilirdim, demiş. - Oysaki dünya tüm eğrilikleri ve düzlükleriyle keşfedilmeyi bekliyor, demiş kuş.
Bu kitap neden önemli
Duvarın Arkasında Ne Var ile hiçbir duvarın mutluluğa engel olmadığını; Biri, Diğeri, Öteki, Beriki ile hayat boyu mutlu olmanın mucize olmadığını anlatan Ayşegül Dede, Kanatlarım Var Benim kitabıyla “Mutlu olmak senin seçimin…” diyor. Dünyayı keşfetmek isteyen bir kuşla elmasından ayrılmayı istemeyen küçük bir elma kurdunun özgürlük, mutluluk hakkındaki konuşmalarını içeren kitap, çocuklara ilham verecek nitelikte. Kanatlarım Var Benim; hayatta önemli olanın mutlu olmak olduğunu, mutluluğun karşındakini olduğu gibi kabul ederek, merak ederek, keşfederek gerçekleşeceğini anlatıyor. Mutlu olmanın insanın seçimine bağlı olduğunu anlatan kitap, mücadelenin, özgürlüğün, iyi bir yaşam için cesaretin ne kadar değerli olduğunu fark ettiriyor.
Anahtar kelime
Özgürlük, Arkadaşlık, Sevgi, Empati, Mutluluk, Merak, Doğa, Kuş

Diğer kitaplara göz atın