Kara Ninja'ya Karşı - Dünyayı Durduran Kız 2 - Timaş Yayınları

kara-ninjaya-karsi---dunyayi-durduran-kiz-2-9786050839029.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Kara Ninja'ya Karşı - Dünyayı Durduran Kız 2

Dursun Dünya! dedim ve durdu Dünya!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Dünyayı Durduran Kız 2
Sayfa / Ebat: 112s. / 13,5*19,5
İlk ve Son Baskı: Mayıs’21 / Mayıs’21
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3902-9
Barkod: 9786050839029
75.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Mahallede bir zorba yol kesiyorsa, balon paraları elden gidiyorsa, sağdan soldan uçan tekmeler geliyorsa bu işte bir iş var demektir!

Bu işi de ancak tüm zamanların en tatlı, en minnoş, en cincin halk kahramanı çözer!

Yani DDK! Yani ben!

Editörün görüşü
Selcen Yüksel Arvas’ın mizahi bir üslupla kaleme aldığı Dünyayı Durduran Kız serisinde, halk kahramanımız DDK önemli görevleri başarmanın ve dünyayı kurtarmanın peşinde. Her kitapta, etrafında gerçekleşen gizemli olayları çözerken okuyucuları da sürükleyici bir hikâyede kendisine eşlik etmeye çağırıyor. Dünyayı Durduran Kız’ın durdurulamayan minik kardeşi Yaman ise bazen sakarlıkları bazen de dikkati ile bu hikâyenin en minik ortağı. Dünyayı Durduran Kız serisi renkli, hayal kurmaya izin veren eğlenceli resimleri ve sürükleyici hikayesiyle sizleri büyük bir eğlenceye davet ettiği kadar kardeşliğin ve koşulsuz yardımın değerini de anlatıyor.
En önemli cümle
Elbette Kara Ninja'nın cezasını tek başıma vermeye kalkamazdım. Bir kahraman kendini saçma sapan risklere sokmaz. Varsa kolay yolu o şekilde halleder. Kafam uçan tekme mi yiyeyim yani?
Bu kitap neden önemli
Dünyayı Durduran Kız, dünyayı durdurarak olayların ortaya çıkmasını, varsa suçluların yakalanmasını sağlıyor. Dünyayı durdurunca kısa bir süreliğine herkes donuyor. Kırmızı çiçekli, geniş kesim, bilekleri lastikli pantolonu, fırfırlı beyaz bluzu, tüylü pembe güneş gözlüğü, anneannesinin onun için ördüğü kırk motifli bebeklik battaniyemden pelerini, tavşan kulaklı tacı ve lazım olacak malzemeleri taşıdığı kedili bel çantası, onun süper kahraman kıyafeti. Dünyayı Durduran Kız 2; kardeş sevgisinin, sıradan olaylara farklı bakış açısıyla yaklaşmanın, yardımlaşmanın, empatinin ne kadar değerli olduğunu anlatan bir seri. Çocuklara problem çözme, eleştirel düşünme, araştırma, iletişim, iş birliği gibi kavram ve kazanımları edindiren seri, aynı zamanda rengârenk resimleri ve eğlenceli mizanpajıyla da ilgi çekiyor.
Anahtar kelime
Süper Kahraman, Arkadaşlık, Zorbalık, Merhamet, Sevgi, Spor, Problem Çözme, Eleştirel Düşünme, Kardeşlik, Komik, Macera, Eğlenceli

Diğer kitaplara göz atın