Kayıktaki Çocuk - Timaş Yayınları

kayiktaki-cocuk-9786050824414.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI
Kayıktaki Çocuk kitabı sizi Suriyeli küçük Ahmet’le birlikte okyanusları aşmaya çağırıyor...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 48s. / 26x26
İlk Baskı: Şubat’17
Baskı Sayısı: 3
ISBN: 978-605-08-2441-4
Barkod: 9786050824414
Orijinal Dil: İngilizce
60.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Kayıktaki Çocuk kitabı sizi Suriyeli küçük Ahmet’le birlikte okyanusları aşmaya çağırıyor. Ahmet küçük teknesiyle çıktığı yolculukta, Suudi Arabistan, Türkiye, Hollanda, Almanya, Kanada, ABD, Kosta Rika ve Japonya’ya uğrayarak kendisi için sıcak bir ev arıyor. Gittiği her ülkede başka çocuklarla tanışan Ahmet, gerek imkansızlıklar gerekse kanunlar nedeniyle arayışına devam etmek zorunda kalıyor. Fakat beklenmeyen bir misafir dünya çocuklarına doğru yolu gösteriyor ve el birliğiyle Ahmet’e yardım ediyorlar. Bu kitap, çocuklarınızın; hem Türkiye’nin de bir gerçeği haline gelmiş olan mülteci krizini anlamasına yardım edecek hem de mültecilere karşı duyarlılığının artmasını eğlenceli bir yolla sağlayacaktır. 

Editörün görüşü
Sevde Tuba Okçu, Maya Mizuno ve Vonna Hemels'in birlikte yazdığı, Goldeb Sweet'in resimlediği Kayıktaki Çocuk, mültecilik sorununa eğiliyor. Çocuklara, çocukların gözünden mülteci sorununu aktaran kitap empati kurma, dostluk gibi değerleri de anlatıyor. Çocukların günlük hayatlarında olmasa da bir şekilde karşılarına çıkan mülteci/göç sorununa eğilen kitap, resimleri ve anlatımıyla onlara farklı bir bakış açısı sağlayacak.
En önemli cümle
Ahmet denize açıldı, Sanki gökyüzü de Ahmet için açıldı. Kayığıyla bir balık gibi süzüldü… Düşleri aydınlık, gözleri kara kömür Düşündü merakla, yeni evim nerede acaba?
Bu kitap neden önemli
Bu kitap, çocuklarınızın; hem Türkiye’nin de bir gerçeği haline gelmiş olan mülteci krizini anlamasına yardım edecek hem de mültecilere karşı duyarlılığının artmasını sağlayacaktır. Çocuklar, mültecilerle empati kurarak onların durumunu daha iyi anlama fırsatı yakalayacaktır. Kayıktaki Çocuk, günümüzün en büyük sorunlarından olan mülteci sorununu çocuklara doğru ve güzel bir dille anlatıyor.
Anahtar kelime
Empati, Okul Öncesi, Mülteci, Göç, Suriye

Diğer kitaplara göz atın

Popüler
bir-varlikmis-bir-yoklukmus-9786050844436.jpg

Bir Varlıkmış Bir Yoklukmuş

Murat Moroğlu
Timaş Çocuk
32.50 TL