Kendine Sarılmak Nasıldı? - Timaş Yayınları

kendine-sarilmak-nasildi-9786256581425.jpg
Yeni

Kendine Sarılmak Nasıldı?

Simla'nın hikâyesi, çocukların başarısızlıkları ve hayal kırıklıkları karşısında kendilerine karşı daha şefkatli olmalarına yardımcı oluyor.
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Psikoloji - Çocuk
Sayfa / Ebat: 64s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Mart’24 / Mart’24
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-6581-42-5
Barkod: 9786256581425
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Öz şefkati keşfetmenin, kendini sevmenin ve kendine değer vermenin bir yolunu bulursan hayatı bambaşka renklerle göreceksin.
Hadi, o yolu Simla ve arkadaşlarıyla birlikte bulalım!

"İyi olduğum şeyleri düşünmek; büyük küçük demeden, başarılarım için kendimi takdir etmek, asla yapmadığım şeylerdi. Sadece başarısızlıklarıma, hatalarıma odaklanıyor, kendimi acımasızca eleştiriyordum. Oysa o başarısızlıklardan, hatalardan, kusurlardan, eksiklerden ibaret değildim ki ben. Çevremdeki insanlar başarılı olduğumu söylediklerinde onlara inanmıyordum. Çünkü kendimi onların beni gördüğü gibi görmüyordum. Meğer, kendi değerimi bilmediğim içinmiş. Artık biliyorum."
En önemli cümle
Oysa insan kendine öfkelenirse nasıl başarabilir ki? İyi ki varsın, kendim!
Bu kitap neden önemli
Öz şefkat, kişinin kendine karşı anlayışlı, hoşgörülü ve şefkatli davranmasıdır. Bu, özellikle çocuklar için önemlidir çünkü çocuklar kendilerini henüz geliştirmekte ve öğrenmekte olan bireylerdir. Başarısızlıklar ve hayal kırıklıkları kaçınılmazdır ve bu durumlarda çocuklara kendilerini yargılamadan ve suçlamadan kabul etmelerini öğretmek önemlidir. Simla ve arkadaşlarının hikayesi, çocuklara öz şefkati öğretmek için harika bir yoldur. Kitapta, Simla ve arkadaşları başarısız olduklarında ya da kendilerini yeterli hissetmediklerinde kendilerine karşı daha şefkatli olmayı öğreniyor. Bu, çocuklara kendi hatalarından ve eksikliklerinden korkmamalarını, kendilerini olduğu gibi kabul etmelerini öğretiyor. Bu kitap, çocukların öz şefkat becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için aileler ve öğretmenler tarafından kullanılabilir. Kitap, çocuklara öz şefkati anlamaları ve uygulamaya koymaları için gerekli kavramları ve araçları sunuyor.
Anahtar kelime
Öz Şefkat, Psikolojik Sağlamlık, 7 yaş, 8 yaş, Terapi, Arkadaşlık

Diğer kitaplara göz atın