Koala Olmanın Sırrı - Timaş Yayınları

koala-olmanin-sirri-9786256581531.jpg
Yeni

Koala Olmanın Sırrı

İhsan Kartoğlu'ndan farklılıklarımızı kabul etme cesareti gösterelim diye, hepimize yazılmış bir kitap... Koala olmanın bir sırrı var, öğrenmek ister misiniz? Yaklaşın!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Düşler Kitaplığı
Sayfa / Ebat: 32s. / 15x21
İlk ve Son Baskı: Mayıs’24 / Mayıs’24
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-6581-53-1
Barkod: 9786256581531
65.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Koala Po, her koala gibi hareket ediyor. Bir ağaca tırmanması (yüksekçe bir ağaçtan bahsetmiyoruz) tam kırk beş dakika elli iki saniye sürüyor. Bir tas okaliptüs çorbasını mideye indirmesi otuz yedi dakika on altı saniye. Arkadaşları Tilki Bonfik'le ya da Kurbağa Guruk'la ip atlama yarışına girmesi ise imkânsız. Çünkü Koala Po, onlara göre fazla yavaş. Ama Ho'nun aklı bunu bir türlü almıyor çünkü o da arkadaşlarının fazla hızlı olduğunu düşünüyor. 
Hangisi doğru? Yoksa hiçbiri mi? Koala arkadaşlarına yetişebilecek mi? Yetişmeli mi?

Koala Po'nun kendi olmayı kabul etmekle kazandığı büyük mutluluğa eşlik edin.

"Benim adım Po! 

 

Senin adın ne?"

 

Editörün görüşü
Farklılıklarımız, bizleri ayrıştırmamalı. Her çocuğun öğrenme hızı, düzeyi ve metodu farklıdır. Her çocuk için "en güvenli alan" muhakkak mevcuttur. Yeter ki ebeveynler ve öğretmenler olarak bunu sağlayabilelim. Farklılıkları ayrıştırmak için değil birleştirmek ve yardımlaşmak için kullanalım. Koala Ho, bunun hikâyesi.
En önemli cümle
Uygun Ortam sağlandığında koalalar da hızlıdır!
Bu kitap neden önemli
Koala Po'nun hikayesi, "farklı olmanın" önemini anlatan bir çocuk kitabı. Koala Po, diğerlerinden farklı olduğu için kendini mutsuz hissediyor. Onlar gibi hızlı değil, onlarla aynı oyunları oynayamıyor. Bu durum, birçok çocuğun da deneyimlediği bir durum. Farklılıklarını kabullenmek ve kendilerini sevmek konusunda zorlanabiliyorlar. Koala Po'nun hikayesi, bu zorluğun üstesinden nasıl gelinebileceğini gösteriyor. Po, sonunda farklı olmanın bir engel değil olmadığını anlıyor. Kendi hızında ve kendi tarzında mutlu olmayı öğreniyor. Bu hikâye, her çocuğa farklılıklarının değerli olduğunu ve kendilerini sevmeleri gerektiğini hatırlatıyor. Ayrıca, Koala Po, arkadaşlığın ve kabulün önemini de vurguluyor.
Anahtar kelime
Güvercin, İş Birliği, Farklılıklara Saygı Duyma, Hayvan Sevgisi, Köy, Okul, Empati, Öğrenme Güçlüğü, Hayal Gücü, 7 yaş, 6 yaş

Diğer kitaplara göz atın