Kralın Gülüşü - Timaş Yayınları

kralin-gulusu-9786259892795.jpg

Kralın Gülüşü

Gençlik Edebiyatın Öncüsü Olmaya Hazırlanan Bir Çıkış Romanı!
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Bilim Kurgu - Fantastik
Sayfa / Ebat: 480s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Ocak’24 / Ocak’24
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-98927-9-5
Barkod: 9786259892795
270.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
"Onun için başka bir hayat mümkün olabilir mi?"

Piraye'nin aklında oğlu için hep bu soru vardı. Atlı arabalar zamanında bileğinde bakır kızılı, parıltılı bir doğum lekesiyle dünyaya geldi Alaz. Söylentiler kasabanın dört bir yanında yankılanmaktaydı: Tuhaf bir doğum lekesiyle işaretlenmiş bu çocuk, uğursuz ve lanetliydi.

Alaz'ın doğumundan dokuz yıl sonrasıydı. Piraye çok uzaklardaki Arnavut kaldırımlı sokaklarında süslü at arabaları dolaşan, sanki hamurdan yapılmış gibi görünen beyaz evleriyle eşsiz Bolena şehrinde yaşamanın hayalini kurmakaydı. Bu sırada kasabanın bereketi artsın diye bir büyücü getirilmişti. Büyücü iyi niyetli gibi gözükse de kalbinde karanlık bir güç taşımaktaydı. Yolları kesiştiğinde büyücü Alaz'a yaklaştı ve ondan bir masumiyet alıp kendi karanlığını güçlendirmek istedi ancak beklenmedik bir şey oldu. Kadının keskin mavi gözlerinden bir tanesi karardı ve kadın duman kusarak olduğu yerde kıvrandı. İşte o an Alaz'ın kaderi de değişmişti...

Haldun İlkdoğan, Kralın Gülüşü kitabında fantastik bir kurguyla yarının sonsuz olasılıklarının kapılarını aralayan Bolena şehrinin ilham ve yaratıcılık dolu yaşamını Alaz'ın küçük adımlarıyla ve hayali bir kralın öğretileriyle deneyimlemeye davet ediyor.
Bu kitap neden önemli
-Kitabın ana teması adalet, toplumsallık ve iyilik. Yazar kendi yarattığı dünyada bu üç temayı bir araya getirip sosyal sınıf farklılıkları ile ilgili eleştiriler yapıyor. -Ana karakter Alaz’ın her şeyini kaybettikten sonra hayata tutunma ve tüm zorluklara rağmen hayallerini gerçekleştirme motivasyonu genç okurlara örnek olacak. -Üretkenlik ve yaratıcılığın hayatımızın kalitesine arttırdığını olay örgüsüyle okura bir mesaj olarak üretiyor. -Kadının toplumdaki yerine dair önemli noktalara değinen yazar, kendi yarattığı evrende kadınlar için eşitlikçi bir dünya sunuyor. -İlk kez gençlik romanı yazan Haldun İlkdoğan, kitabın kapağı ve iç çizimlerini kendisi yapıyor. Okurlarına unutulamaz bir okuma deneyimi sunuyor. -Bir ailenin koşulsuz sevgisini ve birbirlerine olan bağlarını duygusal bir bakış açısıyla anlatarak bu bağların önemine vurgu yapıyor.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
en-dogru-arkadasiniz-9786259464831.jpg

En Doğru Arkadaşınız

Kirsty Applebaum
Genç Timaş
165.00 TL
Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL