kurtulusun-kahramanlari-3-set-10-kitap-9786050842579.jpg
Yeni
Popüler
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Kurtuluşun Kahramanları 3 Set (10 Kitap)

İsimsiz kahramanlar destan yazıyor, Kurtuluşun Kahramanları'nın maceraları devam ediyor...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Kurtuluşun Kahramanları 3
Sayfa / Ebat: 96s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Eylül’21 / Aralık’19
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4257-9
Barkod: 9786050842579
150.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

"Kurtuluşun Kahramanları" destan yazmaya devam ediyor...

Yine birbirinden cesur ve gözüpek kahramanlar, yine birbirinden sürükleyici ve heyecan verici hikâyeler...

"Kurtuluşun Kahramanları"nı tarihî romanların usta kalemi İsmail Bilgin, ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencileri için yazdı. Bu kitaplar sayesinde okurlar, tarihimizin kahramanlarını ve vatanımız için yapılan fedakârlıkları öğrenecek. 

 
Editörün görüşü
İsmail Bilgin, tarih alanındaki araştırmalarını gençlerin seviyesine inerek kurguya aktarabilen başarılı yazarlarımızdan. Kurtuluşun Kahramanları serisiyle çocuklara milli tarih bilinci, vatan sevgisi, tarih bilgisi kazandırıyor. Kurtuluşun Kahramanları, çocukların severek ve heyecanla okuyacağı bu seri aynı zamanda onlara dayanışma, milli birlik ve beraberlik, saygı, sevgi gibi kazanım ve kavramları da edindirecek. Kurtuluşun Kahramanları dizisi hem sağlayacağı tarihi alt yapı hem de kazandıracağı ahlaki değerler bakımından, yabancı kültürlerin kahramanlarını benimsemek durumunda kalan gençler için muhteşem bir alternatif. Kurguların birbirinden bağımsız olduğu on kitaptan oluşan Kurtuluşun Kahramanları dizisinde her kitap bir kahramanın tehlike, macera ve cesaret dolu hikâyesini anlatıyor.
Bu kitap neden önemli
Kurtuluşun Kahramanları, çocukları Kurtuluş Savaşı sırasında işgallere karşı memleketlerini canla başla savunan gerçek kahramanlarla tanıştırıyor. İstanbul, Manisa, Antep, Mardin, Urfa, Safranbolu, Karadeniz Ereğlisi, Bilecik, İzmit gibi yurdun dört bir yanında yaşanmış heyecan dolu kahramanlık hikâyelerini anlatan seri, hem sağlayacağı tarihi alt yapı hem de kazandıracağı ahlaki değerler bakımından, yabancı kültürlerin kahramanlarını benimsemek durumunda kalan çocuklar için yazıldı. Kurtuluşun Kahramanları dizisinde her kitap bir kahramanın tehlike, macera ve cesaret dolu hikâyesini anlatıyor.
Anahtar kelime
Kurtuluş Savaşı, Asker, Askerî Güç, Savaş, Savaş Tarihi, Macera, Vatan, Vatan Sevgisi, Fedakârlık, Dayanışma, Birlik, Beraberlik, Mardin, İstanbul, Safranbolu, Gaziantep, Manisa, Ereğli, İzmir, Şanlıurfa, Bilecik, Balıkesir

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
guzel-ahlaki-ogreniyorum---renklerle-guzel-dinim-boyama-kitabi-1-9786050843521.jpg

Güzel Ahlakı Öğreniyorum - Renklerle Güzel Dinim Boyama Kitabı 1

Asuman Kılıç
Timaş Çocuk
9.50 TL