lalanin-kelimeleri-9786050842128.jpg
Yeni
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Lala'nın Kelimeleri

Güzel sözlerle filizlenen ve her sayfada biraz daha yeşeren bir "iyilik ekme" hikâyesi.
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 48s. / 22x27
İlk ve Son Baskı: Ağustos’21 / Ağustos’21
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4212-8
Barkod: 9786050842128
Orjinal Dil: İngilizce
35.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Bak! Bu Lala. Elinde bir kova su, çatlaklarında yabani otların filizlendiği beton bir duvara su taşıyor. "Merhaba dostlarım, merhaba..." diye selamlıyor onları ve her gün suluyor daha güçlü olmaları, boy atmaları için. Ama aslında bitkileri büyüten kavurucu güneşin altında taşıdığı su değil, Lala'nın her gün sevgiyle fısıldadığı güzel sözler.

Küçük bir kız, "yabani" doğası ve küçük dostlarına duyduğu derin bağlılıkla; kelimelerin gücünü ve kendin olabilme cesaretini gösteriyor herkese. 

Lala'nın Kelimeleri; güzel sözlerle filizlenen ve her yeni sayfada biraz daha yeşeren bir iyilik hikâyesi. 
Editörün görüşü
Lala'nın Kelimeleri; güzel sözler sarfetmenin, diğer insanlara karşı olumlu bir bakış açısına sahip olmanın, güzel sözler ve iltifatla gelişen ilişkilerin ve doğayla kurulan anlamlı bağların ne kadar güçlü olabileceğini orijinal bir hikâye ile anlatıyor. Çocukların dünyaya bakış açılarını önemli şekilde etkileyebilecek bir güce sahip olan kitap, aynı zamanda ebeveynlerin de davranışlarını gözden geçirmelerini sağlayacak bir etkiye sahip. Kitap, zekice kurgulanmış çizimler ve bilinçli renk tercihleriyle hikâyeyi anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda okuyucuya güçlü bir şekilde geçiriyor.
En önemli cümle
Yaz boyunca her gün Lala’yı dinlemişlerdi. Lala’nın kelimelerini öyle derinden duymuşlardı ki akşamın serinliğinde onu bulmaya gelmişlerdi.
Bu kitap neden önemli
*Güzel kelimeler kullanmanın, insanlara ve doğaya karşı nazik olmanın gücünü başarılı bir şekilde aktarıyor. *Çocukluk enerjisinin, coşkusunun ve doğayla kurulan bağın lirik bir anlatımı. *Çizimler, karakterlerin tarzını yansıtıyor. Şehir gri, bitkiler yeşil ve sıcak, Lala karakteri ise sarı ve dinamik bir şekilde resmedilmiş. *Başlangıçta şehri gri ve kasvetli olan gösteren sayfalar, Lala'nın enerjisi ve bitkilerin büyüyen yeşilliğiyle gitgide renkleniyor. Bitkilerin şehre ferahlık getirmesi gibi, sayfalar ilerlerken okuyucunun da içine ferahlık hissi veriyor.
Anahtar kelime
Sevgi, İyilik, Pozitif Psikoloji, Doğa, Çocukluk, Aile İçi İletişim, Sosyal Bilgiler, Duygusal Zekâ

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
paralel-evren---galaksinin-koruyuculari---yapay-zeka-9786050842593.jpg

Paralel Evren - Galaksinin Koruyucuları - Yapay Zeka

Kuzey Bulut
Timaş Çocuk
39.50 TL