Levent Dünya Harikalarının Peşinde - Timaş Yayınları

levent-dunya-harikalarinin-pesinde-9786050844368.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Levent Dünya Harikalarının Peşinde

Bir Dünya Macerası!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Çocuk Prestij Kitaplar
Sayfa / Ebat: 144s. / 15x21
İlk ve Son Baskı: Şubat’22 / Şubat’22
Baskı Sayısı: 6
ISBN: 978-605-08-4436-8
Barkod: 9786050844368
42.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Komik, saf, deli dolu Levent ve tayfası, bir gün Osman’ın çözmeye çalıştığı bir bilmecenin peşine düşüyor. Hem de ne bilmece!

Onları Türkiye’den Çin’e, yok yok, İtalya’ya, durun daha bitmedi, Mısır’a, hatta Hindistan’a sürüklüyor bilmeceler… Birlikte neredeyse tüm Türkiye’yi gezen tayfa, bu sefer dünyaya açılıyor. Tabii yine başlarını türlü belalara sokuyorlar, bir suçlunun peşinden koşuyorlar...

Her şey dünyanın harikalarını korumak için!

Kendilerini eğlenceli olduğu kadar heyecanlı, tehlikeli mi tehlikeli bir maceranın içinde buluyorlar. Dünya mirasını korumak, onlar için her şeyden önemli. Dünya harikalarının tarihini öğrenirken onları korumaya hazır mısın?

Bambaşka bir Levent macerası seni bekliyor!

Editörün görüşü
Mustafa Orakçı'nın sevilen ve özgün üslubuyla yazdığı; komik, saf, deli dolu Levent’in, haylaz kardeşi ve muzır sınıf arkadaşlarıyla birlikte kılıktan kılığa girip her zamanki gibi başına türlü işler açtığı maceralar hız kesmeden devam ediyor. Levent bu kitapta, dünyanın eski ve yeni harikalarını kurtarma peşinde. Tayfasıyla birlikte dünyaca ünlü bir suçluyu yakalamaya çalışırken dünya mirasını da korumaya çalışıyorlar. Polis Mine Abla’yla birlikte Cesur’un sorduğu bilmecelerin cevaplarını bularak dünyanın yedi harikasına yolculuğa çıkıyorlar.
En önemli cümle
Evimize dönmek için havaalanına giderken dünyanın pek çok harikasını görmenin ve onları kurtarmanın mutluluğunu yaşıyorduk.
Bu kitap neden önemli
Okumayı sevdiren seri Levent, eğlenceli üslubuyla çocuklarda merak duygusu uyandırarak onları eğlenceli bir maceraya sürüklüyor, okuma alışkanlığını pekiştiriyor. Levent Dünya Harikalarının Peşinde, çocukları bambaşka bir maceraya sürüklüyor. Dünya mirasını korumak isteyen Levent ve Tayfası, bir suçlunun peşine düşüyorlar. Bu mirası korumak isterken cesaret, iş birliği, dayanışma, tarih bilinci, kültürel değerleri koruma gibi pek çok değer de ediniyorlar.
Anahtar kelime
Macera, Bilmece, Eğlence, Seyahat, Mizah, Levent, Dünya

Diğer kitaplara göz atın