Levent Göbeklitepe - Tarihi Eser Koruyucuları - Timaş Yayınları

levent-gobeklitepe---tarihi-eser-koruyuculari-9786050843897.jpg
Popüler

Levent Göbeklitepe - Tarihi Eser Koruyucuları

Tarihin sıfır noktasında, GÖBEKLİTEPE'de inanılmaz bir macera!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Çocuk Prestij Kitaplar
Sayfa / Ebat: 160s. / 15x21
İlk ve Son Baskı: Ocak’22 / Ocak’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4389-7
Barkod: 9786050843897
55.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Komik, saf, deli dolu Levent ve tayfası, “Genç Arkeologlar Yetişiyor Projesi” için Göbeklitepe’ye gidiyor! 

Göbeklitepe’nin milattan önceye uzanan gizemli tarihini keşfedecekleri bu kitapta tayfa başını yine binbir belaya sokuyor. 

On binlerce yıllık heykellerin peşine düşen hırsızları yakalamak ve arkeolojik hazineyi korumak için kendilerini heyecanlı, tehlikeli mi tehlikeli bir maceranın içinde buluyorlar.

Göbeklitepe’yi tayfayla birlikte korumaya ve arkeoloji bilimine daha yakından bakmaya hazır mısın? Her şey, insanlık tarihini değiştiren Göbeklitepe için!

Bambaşka bir Levent macerası seni bekliyor!

Editörün görüşü
Mustafa Orakçı'nın sevilen ve özgün üslubuyla yazdığı; komik, saf, deli dolu Levent’in, haylaz kardeşi ve muzır sınıf arkadaşlarıyla birlikte kılıktan kılığa girip her zamanki gibi başına türlü işler açtığı maceralar hız kesmeden devam ediyor. Levent bu kitapta, dünyanın en eski yapılarından olan Göbeklitepe'de. Tayfasıyla birlikte Göbeklitepe'deki tarihi eserleri çalmaya çalışan hırsızları yakalamaya çalışırken insanlık tarihine de sahip çıkıyorlar. Aynı zamanda geçmiş kültürler hakkında bilgi sahibi oluyorlar, Şanlıurfa'yı tanıyorlar, araştırma, merak, eleştirel düşünme, problem çözme gibi pek çok kazanım elde ediyorlar.
En önemli cümle
Öğretmenimiz bize her şey yarın başlayacak dedi ama eğlencenin bu gece başlayacağını bizim gibi o da bilmiyordu. Büyük maceraya az kalmıştı.
Bu kitap neden önemli
Okumayı sevdiren seri Levent, eğlenceli üslubuyla çocuklarda merak duygusu uyandırarak onları eğlenceli bir maceraya sürüklüyor, okuma alışkanlığını pekiştiriyor. Levent'in özelliği bir rol model, süper kahraman, çok zeki, çok başarılı vs bir çocuk olmaması. O da herkes gibi kardeşini çok seviyor ama bir o kadar da ondan şikâyetçi, arkadaşlarıyla olmaya bayılıyor, annesinin babasının sözünden çıkmamaya çalışıyor ama her zaman değil; hatalar da yapıyor ama bunlardan ders çıkarmayı biliyor ve yoluna devam ediyor. Levent ‘in bu özelliği, çocuklar tarafından çok seviliyor ve benimseniyor. Bu kitapta da aynı Levent’i göreceğiz… • Okuma alışkanlığı kazandırıyor. • Arkadaşlık, dostluk, yardımlaşma, takım olma, birlik olma, problem çözme, eleştirel düşünme gibi kazanım ve değerler içeriyor. • Ülkemizde bulunan, insanlığın önemli kalıntılarından olan Göbeklitepe’ye dair merak uyandırıyor. • Çocukların ilgisini arkeolojiye, arkeolojik unsurlara çekiyor. • Çocukların insanlığın geçmişine dair merak duymasını sağlıyor.
Anahtar kelime
Levent, Bilmece, Macera, Mizah, Eğlence, Seyahat, Eleştirel Düşünme, Problem Çözme, Merak, Araştırma, Kültür ve Miras, Gezi, Arkeoloji, Göbeklitepe

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
Popüler
bir-varlikmis-bir-yoklukmus-9786050844436.jpg

Bir Varlıkmış Bir Yoklukmuş

Murat Moroğlu
Timaş Çocuk
32.50 TL