Malamander - Timaş Yayınları

malamander-9786050833775.jpg
Popüler
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Malamander

Efsanevi Malamander'in gizemini kim çözecek?
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Bilim Kurgu - Fantastik
Sayfa / Ebat: 320s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Kasım’20 / Kasım’21
Baskı Sayısı: 18
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3377-5
Barkod: 9786050833775
Alt Başlık: Tuhaf Deniz Kasabası
70.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
EFSANEVİ MALAMANDER'IN GİZEMİNİ KİM ÇÖZECEK? 
Tuhaf Deniz Kasabası'na kışları kimse uğramaz. Özellikle karanlık çöktüğünde, korkunç sis Canavarağzı Kayalıklarını ve Leviathan gemisini yuttuğunda... Bazıları bu sisin içinde korkunç Malamander'in ayak izini gördüğüne yemin edebilir! 

Herbert Limon, Büyük Nautilus Oteli'nin kayıp eşya sorumlusu, kaybolan eşyaların sahiplerini bulmanın ne kadar zor olduğunun farkında. Özellikle, kaybolan şey bir kız çocuğunun ailesi ise... Kimse on iki sene önce Parma Voilet'in ailesine ne olduğunu bilmez. Violet, ailesini bulmak için Herbert'ten yardım istediğinde olayın ucunun efsanevi Malamander'e uzandığını keşfederler. Tuhaf Deniz Kasabası her daim esrarengiz bir yer olmuştu. Fakat şimdi sis kıyıya çöküyor ve işler çok daha ürkütücü bir hâle geliyor.

Mükemmel bir hayal gücüyle oluşturulmuş macera atmosferi, mitler ve efsaneler yönünden zengin lezzetli bir gotik anlatı. Malamander kitabı Thomas Taylor'ın yetenekli bir yazar olduğunu kanıtlıyor. Bu kitap bütün alkışları hak ediyor.
—The Bookseller

Bu gençlik macerasında bir tatil adasında iki çocuğun yerel bir efsaneyi kovalayışını okuyacaksınız. Yazar mizahi bir ton ile ilginç karakterleri birleştirerek alışılagelmedik bir üçlemenin açılışını yapıyor. Enerjik, fantastik bu anlatı tarafından ele geçiriliyorsunuz.
—Publishers Weekly
Editörün görüşü
Fantastik macera okurları için, 3 kitaplık sürükleyici bir serinin ilk kitabı. Tuhaf Deniz Kasabası'nda bildiğiniz her şeyi unutacaksınız...
En önemli cümle
İmkansızın gerçekleşebileceği bir yer varsa, o da Tuhaf Deniz Kasabası'dır.
Bu kitap neden önemli
Thomas Taylor gençlik alanında yazan, kitapları 16'dan fazla dile çevrilmiş ve dünya çapında okunan, güçlü bir kaleme sahip tecrübeli bir yazar. Malamander, halk mitleri, efsaneleri ve derin yan karakterleriyle ciddi bir altyapısı olan, kurgusu sürükleyici bir eser olmasının yanı sıra macera, fantastik, gizem okurlarının kesinlikle hoşuna gidecek sürükleyici, hızlıca bitirebilecekleri bir kitap.
Anahtar kelime
Gizem, Macera, Efsane, Mit, Dedektiflik, Sır, Kitaplar

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
Popüler
bu-bizim-anlasmamiz-9786050844474.jpg

Bu Bizim Anlaşmamız

Genç Timaş
150.00 TL