Maria Montessori - Haydi Kurtaralım Dünyayı 3 - Timaş Yayınları

maria-montessori---haydi-kurtaralim-dunyayi-3-9786256581401.jpg
Yeni

Maria Montessori - Haydi Kurtaralım Dünyayı 3

Dünyayı Değiştiren Kadınları Tanıma Yolculuğuna Sen de Katıl!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Haydi Kurtaralım Dünyayı
Sayfa / Ebat: 64s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Mart’24 / Mart’24
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-6581-40-1
Barkod: 9786256581401
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Yaşadığı dönemde kız çocukları için uygun görülen meslek öğretmenlikti. Biyolojiye olan ilgisi onu tıp okumaya götürdü ve 1896’da İtalya’nın ilk kadın doktoru oldu. Aynı zamanda üniversitede pedagoji derslerine katıldı. Eğitim felsefesi, sağlık, antropoloji üzerine çalıştı ve eğitim yöntemleri geliştirmeyi hedefledi. Çocuk Evi’ni kurdu. Yazdığı kitap dünya çapında ilgi gördü ve yirmiden fazla dile çevrildi. Üç kez Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi.
Çalışmaktan ve araştırmaktan asla vazgeçmeyen, hayatını çocuklara adayan, onlarca kadına güç veren bir eğitimci, Maria Montessori.

En önemli cümle
"Çalışmamızın konusu insanlıktır. Amacımız öğretmen olmaktır. Bizi gerçekten öğretmen yapan şey, çocuğa duyulan sevgidir."
Bu kitap neden önemli
Maria Montessori – Haydi Kurtaralım Dünyayı; mücadele, fedakârlık, özveri ve merhamet dolu bir hikâye. Çocukların eğitiminin nasıl şekillendiğini, onlarla nasıl iletişim kurulmasını gösteren bu rehber kitap çocuklara da değerli hissettirecek. Harika çizimleriyle okuru içine çeken bu kitap, umut vadeden bir biyografi sunuyor.
Anahtar kelime
Fırsat Eşitliği, Çocuk Eğitimi, Zorluklarla Başa Çıkma, Mücadele, Başarı, Hayal Gücü, 8 yaş, 9 yaş

Diğer kitaplara göz atın