Milli Mücadele Kahramanları - Her Şey Vatan İçin - Timaş Yayınları

milli-mucadele-kahramanlari---her-sey-vatan-icin-9786257844802.jpg

Milli Mücadele Kahramanları - Her Şey Vatan İçin

Millî Mücadele'nin isimsiz kahramanlarıyla tanışıyoruz.
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Tarih
Sayfa / Ebat: 160s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Şubat’24 / Şubat’24
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-625-7844-80-2
Barkod: 9786257844802
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Gerçek kahramanlar kimdir? 

Eğlenceli Tarih dizisi, bu sorunun cevabını arıyor. Bu kitapta pelerinli, kostümlü, süper güçlü sanal kahramanlarla değil, vatan aşkıyla yanıp tutuşan, bağımsızlık mücadelesine katılan, bu ülke için canlarını ortaya koyan, bize güzel bir vatan ve huzur dolu gelecek bırakan kahramanlarla tanışacaksınız. Millî Mücadele sürecinde tarih yazan Kara Fatma, Şerife Bacı, Rahime Hanım, Hasan Tahsin, Yörük Ali Efe ve daha birçok kahramanın ilham verici öykülerini okuyacaksınız. 

Haydi, Millî Mücadele’nin muhteşem kahramanlarıyla tanışma vakti!

Editörün görüşü
Eğlenceli Tarih dizisi yazarlarından Metin Özdamarlar'ın kaleme aldığı kitapta, Millî Mücadele dönemine damga vuran ama arka planda kalan isimsiz kahramanlar oldukça sade bir dille anlatılıyor. Eser hem biyografi anlamında hem de dönem bilgilendirmesi anlamında önemli referanslardan biri olmaya aday. Yazar akıcı ve sade anlatımıyla hitap ettiği yaş grubunu tam anlamıyla yakalıyor. Bunun yanında böylesine sert ve çetrefilli bir konuyu yine onların seviyesine göre oldukça dengeli bir üslupla aktarıyor.
En önemli cümle
Gerçek kahramanların bir pelerine, kostüme, göğüslerine yazılı harflere, olağanüstü güçlere ihtiyacı var mıdır?
Bu kitap neden önemli
Eğlenceli Tarih serisinin fenomen yazarı Metin Özdamarlar’ın yeni kitabı “Millî Mücadele Kahramanları-Her Şey Vatan İçin” ülkesi için canlarını çekinmeden oryaya koyan kahramanları konu alıyor. Eser; vatan aidiyeti, vefa, minnet, özveri, adanmışlık, vatan sevgisi gibi tema ve kazanımları içinde barındırıyor. Bunun yanında geçmişi anlama ve yorumlama, Millî Mücadele dönemine hâkim olma fırsatı sunuyor. Tarihimizi sevdirmek ve o döneme dair sağlıklı bilgi edindirmek gibi misyonları olan kitap, eğlenceli içeriğiyle kitap okuma alışkanlığının kazanılmasına ve bu alışkanlığın pekişmesine olanak sağlıyor. Kitap hem sosyal bilgiler hem de tarih dersi müfredatını desteklediği için de okullarda referans kaynak olarak kullanılma potansiyeline sahip.
Anahtar kelime
Milli Mücadele, Kurtuluş Savaşı, Birinci Dünya Savaşı, Cumhuriyet, Atatürk, Kazım Karabekir, Sütçü İmam, Hasan Tahsin, Şerife Bacı, Yörük Ali Efe

Diğer kitaplara göz atın

kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL
3-2-1-kayit---bugun-ne-izlesem-9786257844772.jpg

3-2-1 Kayıt - Bugün Ne İzlesem?

Haktan Kaan İçel
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL