Şu Muhteşem Türkler - Bi Dünya Türk Tarihi - Timaş Yayınları

su-muhtesem-turkler---bi-dunya-turk-tarihi-9786257844741.jpg

Şu Muhteşem Türkler - Bi Dünya Türk Tarihi

Muhteşem Türklerle Tanışmaya Hazır mısın?
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Tarih
Sayfa / Ebat: 112s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Ağustos’23 / Ağustos’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-7844-74-1
Barkod: 9786257844741
125.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Muhteşem Türklerin gizemli tarihine doğru yola çıkmaya ne dersin? Elindeki kitapta Türk tarihinin en önemli olaylarını, en önemli isimlerini, en önemli sanatçılarını, en önemli sanat eserlerini bulacaksın. Kimi zaman gurur dolu anlar yaşayacaksın, kimi zaman coşkuyla seferden sefere koşacaksın, kimi zaman da tarihin arka odasına doğru süzülüp muhteşem bilgilerle karşılaşacaksın. Haydi, eğlenceli karikatürler eşliğinde muhteşem Türk tarihi yolculuğumuz başlasın.
Editörün görüşü
Şu Muhteşem Türkler kitabı, Türk tarihine hâkim olmak isteyenler için önemli bir kaynak görünümünde. Yazarın özellikle seçtiği dönemler ve kırılma noktaları, tarihin akışına dair oldukça zihin açıcı bir sıralama içeriyor. Kitap, eğlenceli ve akıcı diliyle de ön plana çıkıyor.
En önemli cümle
Bu kitapta Türk tarihinin en önemli olaylarını, en önemli isimlerini, en önemli sanatçılarını, en önemli sanat eserlerini hep birlikte görüp öğreneceğiz.
Bu kitap neden önemli
Şu Muhteşem Türkler, çocuklar için Türk tarihiyle ilgili bir başucu eser olma özelliğini taşıyor. Çocuklar, bu kitapla Türk tarihine ilişkin çok önemli dönüm noktalarını detaylarıyla öğrenecek ve bu dönüm noktalarının başrollerindeki isimleri daha yakından tanıyacak. Böylece sadece kendi tarihimize değil, dünya tarihine etkilerini de kavramış olacak. Hitap ettiği yaş grubuna kendi tarihimizdeki dönüm noktalarının yanı sıra tarihimizi tarih yapan değerli olayları da anlatmayı amaçlıyor. Tarih bilinci kazandırmanın yanında genel kültür gelişimine de katkıda bulunan kitap okuma alışkanlığı konusunda problem yaşayan çocuklar için iyi bir tercih olacaktır.
Anahtar kelime
Türk Tarihi, Türk Liderler, Asya Hun Devleti, Padişahlar, Selçuklular, Osmanlı Devleti, Fatih Sultan Mehmed, Alp Arslan, Tonyukuk, Kutadgu Bilig, İbni Sina, Fetret Devri, Biruni, Piri Reis

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bi-dunya-gizem-dunyanin-gizemli-tarihi-9786257844840.jpg

Bi' Dünya Gizem-dünyanın Gizemli Tarihi

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
125.00 TL
kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
125.00 TL